'Paralelciler, nefretle baktığım bir gruptur'

Giriş Tarihi: 30.8.2015
'Paralelciler, nefretle baktığım bir gruptur'

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Paralel örgütle ilgili yeterince mücadele etmediği yönündeki iddialara cevap verdi. İddiaların kasıtlı olduğunu ve birileri tarafından algı operasyonu yürütüldüğünü anlatan Torun, "30 senedir siyasetteyim. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK parti kurucularındanım. 'İl başkanlığında başarısız oldun' desinler, bunu anlarım ama 'Paralel'le mücadelede başarısız oldun' derlerse bu iftiradır. Nefretle baktığım bir gruptur Paralelciler. İl ve ilçe yönetimlerinde tek bir Paralelci olduğunu ispatlasınlar, bugün istifa ederim. Bu tür tespitlerim olduğunda, devlet makamlarına bildiriyorum. Elimde kılıç yok ki 'Şu adam paralelcidir' diye keseyim, biçeyim" diye konuştu.
Bir yerel gazetenin sürekli olarak hakkında, "Paralelci" diye haberler ürettiğini anlatan Torun, "Gazetenin sahibi sözde Paralel düşmanı ama kendisi Pensilvanya'ya gittiğini itiraf etti. 'Hocaefendi'ye laf söyletmem' diye ifadeleri var. Şimdi bizi Paralelci diye suçluyor" diyerek kendisini savundu.

Paralel şirketlerin avukatlığını yaptığı iddialarının da kasıtlı olduğunu söyleyen Cemalettin Torun, "Avukatım. Hukuk büromda 5 avukat çalışır. Haftada bir gider, imza atarım. 2008 yılında aldığım bir dava var. 2014'te biten davayı daha önce aldığımız için bitirmeden bırakamadık" diye konuştu.

RECEP BAŞKAN UYARILDI

Cemalettin Torun, SABAH'ın, "Paralel lisenin öğrencisine araba hediye edildiği törene neden katıldınız" sorusuna ise şu yanıtı verdi: Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe beni davet etti. "LYS'de Türkiye'de dereceye giren Bursalı öğrenciye araba hediye ediyoruz, gel" dedi, gittim. Milletvekili Hüseyin Şahin de geldi hatta. Öğrencinin Nilüfer lisesinden olduğu anons edilince başımızdan aşağı kaynar sular döküldü. Ben de milletvekilimiz Hüseyin Şahin de çok rahatsız olduk. Hatta diğer başarılı öğrencilere bisiklet hediye edildi. Bisiklet törenine beklemeden oradan ayrıldık Şahin'le beraber. Recep başkanıma, "Niye bize, ödül alacak öğrencinin Paralel'in okulunda olduğunu haber vermedin. Zaman gazetesine haber olduk. Bizi sıkıntıya soktunuz" diye sordum. "Ben de bilmiyordum. Orada öğrendim. Alt kadrom bana bilgi vermedi. Onları uyardım" dedi. Bu konu Cumhurbaşkanımıza kadar gitti. Recep Başkan ikaz edildi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Semih Pala ile Genel Koordinatör Seyfettin Altay'ın Paralelci olduğu yönünde iddialar var. Bu konularla ilgili de partimizin genel merkezine bilgi verdik. Recep Başkan ikisine de kefil. Biri için "Benim liseden beri 35 yıllık arkadaşımdır. Kefilim. Sıkıntı yok" diyor. Birinin kardeşinin, diğerinin de Paraleli'in okulunda öğretim üyesi olan oğlunun Paralelci olduğu söyleniyor. Bu iddiaları kullanarak bize karşı algı operasyonu yapılıyor.

PARALEL'E TAHSİS EDİLEN ARAZİ

Ak Parti İl Başkanı Torun, "Paralel'in üniversitesi Orhangazi'ye 80 dönümlük kamu arazisinin tahsis edilmesi konusunda, "Bu araziyi AK Partili Meclisi grubu tahsis etti" diye açıklama yaptığı konusunda da şunları söyledi: Televizyonda, "17 Aralık öncesi bizim bu grupla ilişkilerimiz iyiydi. Bu arazi de İl Genel Meclisi'ndeki AK Parti grubunun imzalarıyla tahsis edildi" dedim. Hala aynı şeyi söylüyorum. Bizim 17-25 Aralık sonrası duruşumuz önemli. Mesela 5 evladım var, birini bunların okulunda okutmadım. 17 Aralık'tan sonra bile çocuklarını onların okulundan almayanlar, hassasiyeti gösteremeyenler var. Yeni valimiz çok hassas. Bize "Şu Paralelcidir, bu Paralelcidir" diye ihbarlar geliyor. Hemen yaftalamadan araştırıyoruz, yetkili makamlara bildiriyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralelciler, nefretle baktığım bir gruptur'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN