Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Gür’den Özer Sencar’a sert cevap

Dün Sabah Gazetesinde yayınlanan röportajında “AK Parti hata yapmazsa tek başına iktidar olur. O oranı 43-44 bandından” diyen A&G Araştırma Başkanı Adil Gür, gün boyunca sosyal medyada ve haber sitelerinde saldırıya uğradı. Adil Gür, Sabah.com.tr aracılığıyla kendisine saldıran çevrelere ve Özer Sencar’a sert bir cevap verdi.

Giriş Tarihi: 1.9.2015 12:32 Güncelleme Tarihi: 1.9.2015 12:35
Adil Gür’den Özer Sencar’a sert cevap
Dün Sabah Gazetesi'nden İsa Tatlıcan'a konuşan A&G Araştırma Başkanı Adil Gür, AK Parti'nin büyük bir hata yapmazsa 2 Kasım sabahı tek başına iktidar olabileceğini söylemiş ve oy oranının %43-44 bandında olduğunun altını çizmişti. Bu açıklamasının ardından Gülen, Doğan ve HDP medyası Adil Gür'e yönelik bir saldırı kampanyası başlattı. Bu kampanyanın başını da Metropoll Araştırma'nın Başkanı Özer Sencar çekti. FETÖ ve Doğan medyası tarafından kullanılan Özer Sencar, Adil Gür'ün açıklamalarını itibarsızlaştırmak için çirkin ve yakışıksız ifadelerle bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar Gülen örgütünün sosyal medyadaki tetikçileri tarafından gün boyunca dolaşıma sokuldu.
Gün boyunca sessizliğini koruyan Adil Gür, bugün Sabah.com.tr aracılığıyla bir açıklamada bulundu.
İşte o açıklama:

CEVAP VEREREK MUHATAP ALMAK İSTEMEDİM AMA…
Dün Sabah Gazetesinde yayınlanan röportajım nedeniyle bir Milletvekili ile araştırmacı iddiasıyla ortalarda sıkça dolanan bir kişi, sosyal medya üzerinde şahsım ve kurumum ile ilgili iddialarda bulunmuş konu bazı haber sitelerinde yer almıştır.
Aslında cevap vererek, muhatap alarak, üzerimden pirim yapılmasına izin vermemek adına susmam gerekirken bugüne kadar yaptığımız işlerde bize güvenen insanları bilgilendirmek adına, birkaç hususa açıklık getirmek istedim.

HİÇ BİR PARTİ VE KURUMA DİYET BORCUM YOK!
1. 30 yıla yakın süredir araştırma sektöründe yer alan biri olarak zaman zaman iktidarlar zaman zaman ise muhalefet partileri tarafından eleştirildim. Siyasilerin eleştirilerini anlayışla karşılarım çünkü , siyaset zayıflık görüntüsünü asla kabul etmez.

2. Yıllar boyunca tarafsızlık ve objektiflik ilkesinden asla taviz vermedik hiçbir siyasi partiye ne minnet ne de diyet borcumuz olmadığı için sözümüzü sakınmadık. Yani abdestimizden hiç kuşku duymadık.

KENDİNİ ARAŞTIRMACILIK OYUNUNA KAPTIRAN O ŞAHIS!
3. Son dönemde pohpohlandığı için kendini araştırmacılık oyununa kaptıran bu şahıs yayınlanan veriler doğru değil benim elimde sahadan gelen böyle bir veri yok diye blimsel dayanağı olmayan açıklamalar yapmıştır. Varsayalım ki elinde birtakım veriler var bu verilerin doğru olup olmadığını ölçecek bugün için bir mekanızma var mıdır ?

SABAH'TA YAYINLANAN ARAŞTIRMA BİLİMSEL BİR VERİDİR
4. Şirketimiz siyasi araştırmalar alanında yoğun çalışmalar yapan bir kurumdur. Araştırmalar müşteriye özel yapıldığı için kamuoyu ile çoğunlukla paylaşılmamaktadır. 7 Haziran seçimlerinden sonra şirketimiz Türkiye genelinde 3 ayrı çalışma yapmıştır. Dün Sabah gazetesinde yayınlanan seçim sonuçlarına ilişkin veri, 22 – 23 ağustos günleri Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde 39 İl'de 134 mahalle ve köyde 2.406 kişiyle hanede yüzyüze görüşme yöntemiyle yapılan çalışmanın sonuçlarıdır.

KANAL KANAL GEZİP AK PARTİ İKTİDAR OLAMAZ DEMEK BİLİMSEL Mİ!
5. Seçimden ne sonuç çıkar, 1 kasımda AK Parti tek başına iktidar olur mu sorusuna; Türkiye için değil 1 kasımı, yarını öngörmek bile zor, ben bugünü veya dünü söyleyebilirim diyen birine temenni açıklaması yapıyor suçlaması getirilmiştir. "1 Kasımı bilmem ama, Bugün seçim olsa şu parti şu kadar oy alır demek mi temenni, yoksa kanal kanal gezip 1 Kasımda AK Parti asla tek başına iktidar olamaz demek mi temenni veya algı operasyonu, bunun taktirini kamuoyuna bırakıyorum."

TARAFSIZLIKLARINI TAMAMEN YİTİRDİLER
6. Araştırma objektifliğinden, tarafsızlıktan ve bilimsellikten uzak olanların bu alanda yapılan tüm işleri kendilerinin yaptığı gibi yapılıyor sanması çok doğal.

Sözlerimi bir atasözü ile tamamlamak isterim;

Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz.

Saygıarımla,
Adil GÜR


Kaynak:sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Gür’den Özer Sencar’a sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN