Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DAEŞ'in yenilmesinde önemli katkı sağlayacak

Giriş Tarihi: 4.9.2015
DAEŞ'in yenilmesinde önemli katkı sağlayacak
ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, CNN Türk'te gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu:
DAEŞ'E HAVA OPERASYONLARI: Türkiye, koalisyonun çabalarının bir parçası olarak Suriye'de DAEŞ'e karşı savaş görevi uçuşlarına başladı. Bu ileriye doğru önemli bir adım. DAEŞ'e karşı koalisyon çabaları bağlamında, Türkiye'nin DAEŞ'e karşı yürütülen operasyonlara tam olarak katılmasının gerçekten önemli bir gelişme olduğuna ve bu korkunç terör örgütünün geriletilmesi ve nihai olarak yenilgiye uğratılması çabamıza önemli bir ilave katkı sağlayacağına inanıyoruz.
KÜRT KORİDORU: (Amerika'nın Suriye'nin kuzeyinde PYD'ye ait olacak bir Kürt koridoru oluşturma amacı var mı?) Hayır, yok. Suriye'yi parçalamak veya bu ülkenin içerisinden birden fazla siyasi oluşum yaratmak için buradaki mevcut çatışmayı kullananları, bu çatışmadan nemalananları desteklemiyoruz.
İKİLİ İLİŞKİLER: Başkan Obama ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında, iki ülke arasında olduğu gibi, güçlü, verimli ve yapıcı bir ilişki var. İki ülke arasındaki konular yeterince olgunlaştığında ya da konuşma ihtiyacı doğduğunda, birbirleriyle konuşuyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ'in yenilmesinde önemli katkı sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN