Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Başbakanı'na cevap

'ın sağcı Başbakanı Victor Orban, Müslüman mültecilerin Avrupa'nın ' kökenlerini tehdit' ettiğini savunarak insanlık değerlerinden uzak bir açıklama yaptı. Orban'ın bu açıklamasına 'dan insanlık dersi niteliğinde bir cevap geldi.

Giriş Tarihi: 4.9.2015 01:27 Güncelleme Tarihi: 4.9.2015 03:06
İbrahim Kalın'dan Macaristan Başbakanı'na cevap
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü , sosyal medya hesabından İngilizce olarak yaptığı açıklamada, 'Mültecilerin acılarına sırtını dönmek ve ayrımcılık yapmak Hristiyan değerlerine de karşı olmaktır' ifadesinde bulundu.

İşte İbrahim Kalın'ın Orban'a insanlık dersi verdiği o paylaşımı:ORBAN NE DEMİŞTİ?

Başbakanı Viktor Orban, AB Konseyi'nde düzenlediği basın toplantısında, sığınmacıların lık dışında başka bir dine mensup ve farklı bir kültüre sahip olduklarının unutulmaması gerektiğine işaret ederek, ''Çoğunluğu Hristiyan değil aksine Müslüman. Bu çok önemli bir soru çünkü Avrupa'nın kökeninde Hristiyanlık mevcut. Avrupa'nın kendi Hristiyan değerlerinin koruyacak durumda olamaması endişe verici değil midir? Bunu gözden kaçırırsak Avrupai düşünce kendi kıtasında azınlık durumuna düşebilir'' dedi.

TEL ÖRGÜ ÇEKTİRMEYE BAŞLADI!

Macaristan ve İspanya dışındaki ülkelerin sınırlarını korumak istememelerinin üzücü olduğunu belirten Viktor Orban, bu nedenle Macaristan'ın Sırbistan sınırı boyunca tel örgü çekmesinin çok önemli olduğuna işaret etti. Orban, tel örgüleri şaka olsun diye değil zaruretten dolayı çektiklerini savunarak tel örgünün bir koruma hattından çok fiziki bir araç olduğunu kaydetti.

Macaristan İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Avrupa'ya gelmek isteyen sığınmacıların Macaristan'a girişini önlemek için ülkesinin Sırbistan sınırı boyunca 175 kilometre uzunluğunda dört metre yüksekliğinde tel örgü çekilmeye başlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Kalın'dan Macaristan Başbakanı'na cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN