Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör örgütü kan kaybetmeye devam ediyor

Güvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına larla karşılık verdi, 22 Temmuz'dan bu yana 967 'lı etkisiz hale getirildi.

Giriş Tarihi: 4.9.2015 17:39 Güncelleme Tarihi: 4.9.2015 17:42
Terör örgütü kan kaybetmeye devam ediyor

KAOS ÇAĞRISI YAPILDIĞINDAN BERİ...

'nın temmuz ayında "lar ve baraj inşasında kullanılan araçların alınacağını" açıklamasının ardından terör örgütü ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozan eylemlerine devam ediyor.

Son 60 gündeki (7 Temmuz-3 Eylül) terör saldırılarında, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in de aralarında bulunduğu 77 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 21 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 289 kişi yaralandı.

lerce çoğunluğu tırlardan oluşan 250 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 114 terörist etkisiz hale getirildi, 16'sı yaralı 36 terörist yakalandı.

ÖRGÜTE AĞIR DARBE

Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, DAEŞ ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen larda 2 bin 286 kişi gözaltına alındı, bunlardan 598'i tutuklandı.

HAVA OPERASYONLARINDA 967 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 967 terörist etkisiz hale getirildi.Hava operasyonları sonucu yurtdışında yaklaşık 580 teröristin, yurtiçindeki operasyonlarda da 250-300 teröristin yaralandığı tespit edildi.Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

CESETLER DAĞLARDA ÇÜRÜYOR

Terör örgütü PKK, ölen teröristlerin bazılarının cesetlerini götürüyor, bazı teröristlerin cesetleri ise oldukları yerde bırakılıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör örgütü kan kaybetmeye devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN