Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz ittifak!

Türkiye, 1 Kasım seçimlerine hazırlanırken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in önceki akşam saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak görüşmeleri kapsamında sürpriz bir görüşme yaşandı.

Giriş Tarihi: 5.9.2015 12:36
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz ittifak!
Türkiye, 7 Haziran seçimlerinden 4,5 ay sonra 1 Kasım seçimlerine hazırlanırken, ittifak görüşmeleri kapsamında önceki akşam yaşanan sürpriz görüşme bir ilk oldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in önceki akşam saatlerinde biraraya geldiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "1 Kasım'a ittifaklarla gidilse iyi olacaktır" önerisine Kılıçdaroğlu'nun "Desteğe açığız" yanıtını verdiği öğrenildi.

Karayalçın da katıldı

Kılıçdaroğlu, önceki akşam saat 20.00 sıralarında Renaissance Bosphorus Hotel'de sürpriz bir şekilde Perinçek ile bir araya geldi. Perinçek'in talebi üzerine gerçekleşen görüşme, Ankara yerine Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu İstanbul'a alındı. CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın'ın da katıldığı nezaket ziyareti sadece 25 dakika sürdü.

'İttifak iyi olur'

Perinçek'in 1 Kasım seçimlerine iki partinin birlikte katılması anlamına gelecek bir ittifak önerdiği, "1 Kasım'a ittifaklarla gidilse iyi olacaktır" dediği ancak ittifak önerisinin detaylarını paylaşmadığı öğrenildi. Milliyet'te yer alan habere göre bu önerinin ardından söz alan Kılıçdaroğlu'nun, ittifaklara 7 Haziran'da çoğu ön seçimle seçilen milletvekili arkadaşlarının hukukunu korumak gerektiği mesajını verdiği ve destek açıklamalarına açık olduğunu ilettiği belirtildi.

Görüşmede ayrıca, Türkiye'nin mevcut siyasi atmosferi, Doğu Anadolu ve GüneydoğuAnadolu'daki çatışmalı ortam ve önceki gün görüşülen tezkere başta olmak üzere güncel konulara da değinildi. Vatan Partisi, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 0,33 oy almıştı. Vatan Partisi aynı seçimlerde seçim çevresi itibarıyla en yüksek oyu İzmir 1. bölgede yüzde 0,9 olarak almış, İzmir 2. bölge ve Muğla'da yüzde 0,85 oy almıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz ittifak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN