Paralel tehdit için soruşturma

Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Ya adam gibi gidecek ya da zorla" diyen Zaman Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında, Cumhurbaşkanı'nı tehditten soruşturma açıldı

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Paralel tehdit için soruşturma
İpek Koza grubuna yapılan operasyonun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan için "Ya adam gibi gidecek ya da gitmek zorunda kalacak" diyen Zaman Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında, Cumhurbaşkanı'nı tehditten soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ekrem Dumanlı hakkındaki soruşturmayı, Nuri Başkapan isimli vatandaşın suç duyurusu üzerine başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Başkapan, Ekrem Dumanlı'nın 1 Eylül'de Kanaltürk'te Tarık Toros'un sunduğu programda Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Ya adam gibi gidecek ya da gitmek zorunda kalacak" şeklinde sözler sarf ettiğini belirtti. Bu sözlerin suç teşkil ettiğini düşündüğünü kaydeden Başkapan, "Bir vatandaş olarak ihbarda bulunuyorum" dedi.

'AÇIK TEHDİT'
Nuri Başkapan, savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde ise "Ekrem Dumanlı, vatandaş olarak yasal oyumla seçip göreve getirmiş olduğum, benim yasal hakkımı, hukukumu ve huzurumu sağlayıp yönetmekle görevlendirdiğim Cumhurbaşkanımın görevini yapmasını engellemek amacıyla açık açık tehdit etmiştir" ifadesini kullandı. Şikâyetçi Başkapan, Cumhurbaşkanı'na karşı ağır tahrikle saldıran Ekrem Dumanlı hakkında yasal işlem yapılmasını talep etti. Basın suçları savcısı Emin Aydinç de şikâyet dilekçesini işleme koyarak Yayın Yönetmeni Dumanlı hakkında soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel tehdit için soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN