Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Genelkurmay soruşturma başlattı

Başbakan Yardımcısı , gündemdeki olaylarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayarak açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, yaptığı açıklamada, Genelkurmay'ın soruşturma başlatacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 9.9.2015 11:14 Güncelleme Tarihi: 9.9.2015 16:15
Numan Kurtulmuş: Genelkurmay soruşturma başlattı

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları;

Türkiye'nin bu ortama girmesini isteyen terör örgütüdür. Maalesef kara propaganda yapıyorlar. Hiçbir iktidar tek bir insanın canından daha değerli değildir.

Ne tek başına iktidar ne iktidar koltuğu ne bir saniyelik iktidar bile bir insanın canından daha değerli değildir. Bunu bilen, buna inanan insanlar olarak terörün sona ermesi için bütün gayretimizle mücadele ettik ama maalesef bu ortamı yeniden dirilten, çatışmayı yeniden başlatan ne hükümetin iradesidir ne de devletin iradesidir. Bu çatışmasızlığı sona erdiren bizatihi terör örgütünün kendisidir, terör örgütlerinin kendileridir, o terör örgütlerine emir veren kumanda merkezleridir.

Bu memlekette yıllarca kanunsuzca yapılan eylemlere karşı mücadele ediyoruz. Terör örgütüyle 30 yıldan bu yana mücadale ediyoruz. Bugün de mücadele görevi devlete ve hükümete düşmektir. Bu memlekette herkesin birlikte yaşamak ve birlikte vatan kılmaktan başka hiçbir şansı yoktur. Biz hep beraber birlikte barış içinde komşuluğumuzu akrabalığımızı koruyarak yolumuza devam edeceğiz.

Türkiye asla demokrasi barış adalet ve karşılıklı saygıdan bu yoldan geri dönmeyecek. Ben bir kere daha 20 Temmuz'dan bu yana maalesef çok sayıda güvenlik kuvvetimizi kaybettik. Şehitlerimizi askerlerimizi ebediyete uğurladık. Bugün de şehit cenazelerimizi uğurlayacağız. Biz bu zor zamanları aşacağız. Birileri bu türkiye'nin zor zamanları aşamayacağı, siyasi ve toplumsal bölünmelere gireceğini zannediyor olabilirler. Boşuna hayal kurmasınlar. Bu toprakların her yerinde hep beraber olarak dostça kardeşçe yaşayacağız. Şırnak'ta Hakkari'de İstanbul'da Konya'da 78 milyonun ortak vatanının şehirleri olarak kıyamete kadar yaşamaya devam edeceğiz.

Terör örgütü 20 Temmuz'dan itibaren haince işler yapıyor. Yüzlerce istihbarat geliyor, bazıları önlenemiyor. Kanunsuz eylem yapanların, teröre bulaşanların, teröre destek olanların karşısına sivil halkımız değil... Onların cezasını verecek, onların hakkından gelecek olan silahlı kuvvetlerdir, emniyet kuvvetlerimizdir, güvenlik güçlerimizdir. Bir ülkede demokrasi kuralları içerisinde hiçbir şekilde demokratik kurallardan vazgeçmeden, birilerinin söylediği gibi asla 1990'lara geri dönmeden, demokrasi ile güvenlik dengesini çok iyi bir şekilde dengeleyip, inşallah bu işi en kısa zamanda bitireceğiz.

GENELKURMAY SORUŞTURMA BAŞLATTI

Genelkurmay Başkanlığı Dağlıca'daki alçak saldırının nasıl yapıldığına dair bir soruşturma başlatmıştır. Belki yarın belki saatler sonra bu sonuç açıklanacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş: Genelkurmay soruşturma başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN