Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman’ın asparagas haberine sert yalanlama

Zaman Gazetesi’nin “Hukuksuzluğa itiraz eden savcı sürgün edildi” başlıklı haberi asparagas çıktı. Haberde mağdur diye lanse dilen Büyükçekçemece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oğuzhan Atamtürk Uyar haberi yalanlayan sert bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 11.9.2015 15:15 Güncelleme Tarihi: 11.9.2015 16:06
Zaman’ın asparagas haberine sert yalanlama

Paralel yapı tarafından görevdeki hakim savcılar arasına nifak sokulmaya çalışıldığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

YENİ BİR ALGI OPERASYONU

11/09/2015 Tarihli bazı gazete ve internet sitelerinde "hukuksuzluğa itiraz eden Başsavcı Vekili de sürgün edildi" başlığıyla yayınlanan yazılar üzerine bir basın açıklaması yapma zarureti hasıl olmuştur: Bugün adım kullanılarak yargıya yönelik yeni bir yıpratma operasyonu yapılmaktadır. 17 Aralıktan sonra TMK 10. Md. ile görevli Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine atanmamla birlikte başta Başsavcım olmak üzere haberde adı geçen diğer meslektaşlarımla birlikte, özellikle Selam Tevhid dosyası ile yapılmak istenen hukuksuzlukları fark ederek buna engel olmamız sebebiyle, planlarını ve amaçladıklarını tamamlayamayan paralel yapının bu tarz saldırılarla adımı da kullanarak yeni bir algı operasyonu yürüttüğünü görüyoruz.

25 Aralık operasyonu olarak bilinen soruşturma dosyası ile yapılan ve yapılmak istenen tüm hukuksuzluklar, 25 Aralık'tan sonra engellenmiştir. Soruşturma dosyasında yolsuzluk algısı oluşturulmaya çalışıldığı, suç oluşturmayan bir çok iddia ile farklı bir amaç güdüldüğü fark edilmiş ve buna engel olunmuştur. Soruşturma sırasında hiçbir kişi veya makam aracı kılınarak herhangi bir talepte bulunulmadığı gibi, soruşturma tamamen hukuka uygun olarak devam ettirilmiş ve çok isabetli bir şekilde takipsizlik kararı verilerek sonlandırılmıştır.

KENDİLERİNDEN BEKLENEN BİR DURUM

Hak hukuk tanımadan kendi amaçları için hizmet edilmesine alışkın olan paralel yapının, hukuksuzluklarına engel olunması karşısında, bu gibi yalan yanlış adliye koridoru dedikodusu mahiyetinde safsata iddia ve haberlerle yeni algılar oluşturmaya çalışması, kendilerinden beklenen bir durumdur. Paralel yapının tezgahladığı Selam Tevhid kumpasını ve yasa dışı usulsüz dinleme faaliyetlerini ortaya çıkarmamız nedeniyle daha önce de maruz kaldığım bu tip saldırılarını bu gerçek dışı haberle sürdürmektedirler.

NİFAK TOHUMLARI EKMEK İÇİN YENİ BİR OYUN

Bu tip haberler, paralel yapının kendileriyle etkin ve hukuki yollardan mücadele eden, en başta haberde isimleri geçen değerli Başsavcım ve Meslektaşlarım olmak üzere, şahsım ve diğer Yargı Mensuplarını yıpratmak, yıldırmak, pasifize etmek ve ayrıca nifak tohumları ekmek için sergilediği yeni bir oyunudur.

Şahsıma ve benim üzerimden yargıya yönelik yeni bir saldırı mahiyetinde gördüğüm, Büyükçekmece Adliyesine atanmamı çarpıtarak, tamamen gerçek dışı uydurma haber yapan kişi ve kurumlar ile yayınlayan yazılı görsel medya organları ve sosyal medya kuruluşları hakkında gerekli yasal süreci başlattığımı da bu vesileyle kamuoyuna saygıyla duyururum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman’ın asparagas haberine sert yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN