Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk ve Kürt dernekleri birlikte yürüdü

PKK ve yandaşlığını yapan provokatörlere halk en güzel cevabı 'Dostluk Yürüyüşü' ile verdi. Bursa'da omuz omuza veren Türk ve Kürtler "Ayrım yapan kalleştir" dedi

Giriş Tarihi: 12.9.2015
Türk ve Kürt dernekleri birlikte yürüdü
Bursa'da Güneydoğulu vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Emek Mahallesi'nde bulunan Türk ve Kürt dernekleri bir araya gelip, 'Dostluk Yürüyüşü' yaptı. Yürüyüşte "Türk Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir" sloganları atıldı. Mahalleli, karşıt görüşlü gruplar arasında yaşanan gerginliğe isyan ederken, mahallenin önde gelenleri toplanıp, bir görüşme yaptı. Terör örgütünün tuzağına düşmeme kararı alan Emek Mahallesi'ndeki Türk ve Kürt dernek yöneticileri seslerini duyurmak için birlikte yürüyüş yapma kararı aldı.


ÜLKÜCÜ GENÇLER DE VAR
Önce birkaç dernekle başlayan yürüyüşü duyan Bitlisliler Derneği, Tokatlılar Vakfı, Erzurum Oltulular Derneği Giresun Doğankent Kültür Derneği gibi hemşehri dernekleri de protesto eylemine katıldı. MHP'nin eski belde başkanının da katıldığı yürüyüşe ülkücü gençler de destek verdi. Türk ve Kürt vatandaşları bir araya getiren ve 'Dostluk Yürüyüşü' adı verilen örnek eylem Emek Polis Merkezi'nin önüne kadar coşkulu şekilde devam etti. Polis merkezinin önünde toplanan yaklaşık 300 kişi "Türk Kürt kardeştir. Ayrım yapan kalleştir" sloganları attıktan sonra dernek başkanlarının konuşmalarını dinledi. Yürüyüşe katılan Kürt dernekleri temsilcileri ise PKK'nın Kürtleri temsil etmediğini vurgulayarak "Provokasyonlara kapılmayalım" çağrısı yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk ve Kürt dernekleri birlikte yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN