"Eylemlerde nefreti tahrik etmek birliğimize zarar verir"

Giriş Tarihi: 14.9.2015 14:57 Güncelleme Tarihi: 14.9.2015 14:58
Eylemlerde nefreti tahrik etmek birliğimize zarar verir

İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği Başkanı Yusuf Balcı, teröre karşı yapılan protesto eylemlerinin, şiddet ve nefreti tahrik etmemesi, toplumsal birlik ve dirliğe zarar vermemesi gerektiğini belirtti.

Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen terör olaylarının, sadece ülke evlatlarının canına kast etmediğini, aynı zamanda Türkiye'de huzurun sağlanması için gereken kardeşliği ve toplumsal barışı da dinamitlediğini ifade etti.
İslam aleminin daha fazla bölünmeye değil, birleşmeye ihtiyacı bulunduğunu, İslam Dünyası'nın tam bir kaos, kan ve gözyaşı içinde olduğunu belirten Balcı, şöyle devam etti:
"Devlet, yaşanan tecrübelerden ders alarak, teröre karşı mücadeleyi kökü kazınana kadar kararlı bir şekilde devam ettirmeli, bunun yanında, tüm vatandaşlarımızın temel insan haklarını geliştirecek reformları yapmalıdır. Teröre karşı yapılan protesto eylemleri, şiddet ve nefreti tahrik etmemeli, toplumsal birlik ve dirliğimize zarar vermemelidir.

"SERİNKANLILIĞIMIZI KORUMALIYIZ"

Bu noktada serinkanlılığımızı korumalı, provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız. Aksi tutumlar, Türkiye'yi bölmek ve parçalamak isteyenlere hizmet edecektir. İslam Dünyası ve Türkiye'nin içinde bulunduğu bu zor günlerde, ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve geleceğine karşı haince yapılan saldırıları nefretle kınıyor, tüm halkımızı sağduyulu olmaya çağırıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Eylemlerde nefreti tahrik etmek birliğimize zarar verir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN