Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK, 'li Bakan ve milletvekillerini hedef aldı

’li Bakan, milletvekilleri, parti yöneticileri ve belediye başkanlarının katılımıyla "öz yönetim" açıklamasının yapılacağı parka PKK'nın bomba koyduğu ortaya çıktı. Emniyet güçleri tarafından imha edilen bomba bir gün sonra patlasaydı Diyarbakır ve Suruç katliamında olduğu gibi bölgede yaşayan Kürt halkı yeniden tahrik edilerek kaos yaratılacaktı.

Giriş Tarihi: 15.9.2015 16:11 Güncelleme Tarihi: 15.9.2015 16:37
PKK, HDP'li Bakan ve milletvekillerini hedef aldı
Dün akşam saatlerinde Şanlıurfa'nın ilçesinde PKK tarafından konulan bomba, emniyet güçleri tarafından bulunarak imha edildi. Söz konusu parkta bugün 'li milletvekilleri parti yöneticileri belediye başkanlarının katılımıya "özyönetim" açıklaması yapılacaktı.

BÜYÜK FACİA YAŞANABİLİRDİ

Bombanın patlaması parkta bulunan birçok kişinin hayatını kaybetmesine sebep olabilirdi. Emniyet güçleri tarafından imha edilen bomba bir gün sonra patlasaydı Diyarbakır ve Suruç katliamında olduğu gibi bölgede yaşayan Kürt halkı yeniden tahrik edilerek kaos yaratılacaktı.

DİYARBAKIR VE SURUÇ KATLİAMININ ARKASINDA DA PKK MI VAR?


Şanlıurfa'da HDP'lileri hedef alan bu bombanın PKK'lılar tarafından konulduğunun ortaya çıkması, Diyarbakır mitingi ve Suruç katliamının arkasında da PKK'nın olduğu şüphesini uyandırdı. Şanlıurfa'nın tamamında bugün kamuya açık alanlarda gösteriler ve yürüyüşler iptal edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK, HDP'li Bakan ve milletvekillerini hedef aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN