Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler eyleme son verdiler

Giriş Tarihi: 19.9.2015 20:26 Güncelleme Tarihi: 20.9.2015 01:08
Mülteciler eyleme son verdiler

, Suriyeli lerin temsilcilerini 'nde kabul etti.Suriyeli sığınmacılar dünden bu yana eylem yaparak trafiğe kapattıkları uluslararası TEM otoyolunu akşam saatlerinde güvenlik güçlerinin ikna etmesi sonucu açtılar.

Suriyeli lerin temsilcileri, 'yla 'nde bir araya geldi. İstanbul ve Edirne'den gelen mülteci temsiklcileri Başbakan Davutoğlu'na taleplerini iletti.

Görüşmenin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriyeli mültecilere "eylemi bitirin" çağrısı yaptı. Davutoğlu mültecilere "Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Suriyeli mülteciler konusunun gündem maddesi olmasını sağlayacağız. Hükümet başkanlarına da şahsi bir mektupla sizin meselelerinizi hem aktaracağım hem de çağrıda bulunacağım. Dünya liderlerine göndereceğim mektupla, sizi kabul etmeleri çağrısında bulunacağım" dedi.

TEM'DE EYLEME SON VERDİLER

Edirne'de 5 gündür eylem yapan Suriyeli sığınmacılar dünden bu yana eylem yaparak trafiğe kapattıkları uluslararası TEM otoyolunu akşam saatlerinde güvenlik güçlerinin ikna etmesi sonucu açtılar. Ardından Suriyeli mültecilerin bir bölümü otobüslerle geldikleri illere geri dördü. Bir bölümü ise Sarayiçi'ne gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mülteciler eyleme son verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN