Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İHA'lar TSK'nın Irak'ın kuzeyine düzenlediği harekatı görüntüledi

TSK'nın 11 Eylül'de Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatında çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. İnsansız hava araçları, mühimmatın patlaması ile yükselen alevleri görüntüledi.

Giriş Tarihi: 21.9.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 21.9.2015 13:28
İHA'lar TSK'nın Irak'ın kuzeyine düzenlediği harekatı görüntüledi
Türk Silahlı Kuvvetlerinin 11 Eylül'de Irak'ın kuzeyine düzenlediği hava harekatında çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Harekat, insansız hava araçlarınca (İHA) görüntülendi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgi ve görüntülere göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bölücü terör örgütüne ait hedeflere 11 Eylül'de hava harekatı düzenlendi.

İnsansız hava araçları ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda Irak'ın kuzeyinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarının barındığı mağara jetler tarafından etkisiz hale getirildi. Hava taarruzu İHA'larla gözetlendi.


Harekatla mağaradaki çok sayıda terörist etkisiz hale getirilirken mağaradaki mühimmat da infilak etti. İHA'lar tarafından da kaydedilen hava harekatı sırasında mağarada çok sayıda patlama gerçekleşti.

Mağaradaki mühimmattan dolayı zincirleme patlamalar gerçekleşirken teröristlerin barındığı mağaradan yükselen alevler de görüntüler arasında yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHA'lar TSK'nın Irak'ın kuzeyine düzenlediği harekatı görüntüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN