Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bankalar açık mı? (Bugün ve arefe günü)

Giriş Tarihi: 22.9.2015 11:47
Bankalar açık mı? (Bugün ve arefe günü)

Kurban Bayramının 9 güne uzatılan tatil süresi nedeniyle bu hafta en çok merak edilen konu bankaların açık olup olmayacağı?

Bugün en fazla merak edilen konulardan biri de bankalar gibi PTT gibi kurumların açık olup olmayacağı. Vatandaşlar açısından zorunlu ödemelerin yapılabilmesi için bankaların açık olup olmaması çok önemli oluyor.

Kamuda geçen hafta cuma günü itibari ile başlatılan Kurban Bayramı aslında idari izin kapsamına giriyor. Bu nedenle idari izinle resmi izin farklı oluyor. Resmi izinde tüm kurumlar tatil kapsamına girdiği için sadece ek mesai ile isteyen işyerlerini açabiliyor.

Oysa idari izinde sadece isteyen izin verebiliyor ama her iş yeri çalışma saatlerinde istediği gibi iş hayatına devam edebiliyor.

Bu nedenle bankalar hem bugün hem de yarın öğlene kadar çalışma süresi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hatta kamu bankaları bile yarın öğlene kadar açık olarak tüm işlemleri gerçekleştirerek vatandaşa hizmet edecek.

PTT'de durum

Birçok kamu kurumunda olduğu gibi PTT'de de tüm personel izinli olmadığı gibi tüm persdonel de çalışmaya devam etmiyor. Bu gibi bir çok kamu kurumunda faaliyetleri aksatmayacak kadar personel işe gelirken diğer personel idari izin haklarını kullanabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankalar açık mı? (Bugün ve arefe günü)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN