Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'den adaylara 'tek ses olun' uyarısı

Giriş Tarihi: 27.9.2015
CHP'den adaylara 'tek ses olun' uyarısı
CHP 1 Kasım seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdürürken hazırladığı kitapçıklarla da adaylara seçim taktikleri veriyor. Gerek 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan süreç, koalisyon görüşmeleri ve CHP'nin tavrı gerekse de 1 Kasım seçimlerine ilişkin vaatler konusunda adaylardan tek ses ve söylem birliği içinde olmalarını isteyen CHP'den adaylara, 1 aylık seçim kampanyası süresince ev ziyaretlerine ağırlık vermeleri, kahve ve taksi durakları gibi mekanlarda halkla bir araya gelmeleri, konuşma sürelerini kısa tutmaları gibi öneriler geldi. "İletişim ilkeleri" ve koalisyon görüşmeleri sırasında CHP'nin tutumunun halka anlatılması için hazırlanan "CHP'nin koalisyon ilkeleri ve Türkiye'nin 5 temel sorunu" isimli kitapçık da adaylara dağıtılırken propaganda sürecinde yerel basın ve sivil toplum örgütlerine de önem verilmesi istendi. Adayların konuşma sürelerinin 15-20 dakikayı geçmemesi gerektiği vurgulanan taktikler arasında ise şunlar dikkat çekiyor:
Başka siyasi partiler assa da, tarihi ve kültürel değeri olan binalara, cami ve türbe duvarlarına afiş, pankart, bayrak asılmamalı.
CHP logosu taşıyan araçların, trafik kurallarına aykırı davranmasına, trafik düzenini ve toplum huzurunu bozacak şekilde kullanılmasına, gereksiz yere sürekli korna çalmasına izin verilmemeli.
Diğer siyasi partilerin milletvekili adayları, sözcüleri ya da yöneticileriyle, seçmenin, medyanın önünde ya da özel toplantılarda asla gergin tartışmalara girilmemeli.
T.C. vatandaşlarının din, dil, ırk, mezhep ve kültür farklılıklarına yönelik asla yorum yapılmamalı, görüş bildirilmemeli, imada dahi bulunulmamalı.
Asla, herhangi bir ilçe, belde, köy ya da mahallede konuşma yaparken, başka bir yerle ilgili rencide edici söz kullanılmamalı, yorum yapılmamalı, imada dahi bulunulmamalı.
Asla, herhangi bir etnik, dini, coğrafi ya da mesleki gruba yönelik, rencide edici söz kullanılmamalı, yorum yapılmamalı, imada dahi bulunulmamalı.

'Bizim ülkemiz de birinci sınıf demokrasiye layık'

Almanya'daki temaslarına devam eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün Frankfurt Salbau Titus Forum salonunda düzenlenen toplantıya katıldı. Buluşma öncesinde sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle iki saatlik basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren Kılıçdaroğlu salonda yaptığı konuşmada ise "Madem ki Avrupa'da birinci sınıf demokrasi var, bizim ülkemizin insanı da birinci sınıf demokrasiye layıktır" dedi. Kılıçdaroğlu SPD Genel Başkan Yardımcısı Thorsten Schafer ile de bir araya geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den adaylara 'tek ses olun' uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN