Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Külliye'ye giden MHP'li Bahçeli'dir

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündem başlıklarına dair değerlendirmelerde bulundu

Giriş Tarihi: 2.10.2015 22:52
Külliye'ye giden MHP'li Bahçeli'dir
Türkeş'in açıklamasından satır başları şöyle;

"Kurulan Bakanlar Kurulu bir koalisyon hükümeti değildir. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Bu bir teknokrat hükümetidir. Hayır kilitlenmesinin dışında kişilere teklif yapılacaktır Bakanlar Kurulu için. Ben de 30 yıldır siyaset yapan biriydim.


Erdoğan'la görüşen MHP'li o isim Bahçeli

Saray'a giden ve Erdoğan'la görüşen kişinin sayın Bahçeli olduğunu düşünüyorum. Şaka yapmıyorum.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde MHP'nin görüşünü, fikrini ifade edebilecek bir adayın gösterilmesinin yanındaydım. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tanıyorum. Bir MHP'li olarak, söylüyorum MHP'yi yansıtmayan bir projenin peşine gitti Bahçeli. Onunla konuştuğumda 'Tuğrulcuğum bu yanlışsa benim yanlışımdır, sorumluluğunu alıyorum' dedi. Ama almadı.

Bahçeli, bana yakın asgari ücretle çalışan çaycıyı görevden aldı. Böyle bir durum olamaz. Siyasette böyle öfke olmaz.

Türkeş sağ olsaydı 10 Haziran'da koalisyon kurulmuştu. 3 günde AK Parti ile MHP arasında koalisyon kurulurdu. Rahmetli Türkeş, Türk Milliyetçisiydi. Partizan değildi.

Tebligatı bile usulüne uygun gönderemiyorlar. kargoyla kazak kravat gönderir gibi 'biz sizi partiden attık' diye kağıt yollanmaz. Dava açma hakkım var.

Partililerden, ülkücülerden destek mesajları geldi 'Rahmetlinin izinden gittiğim' yönünde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la geçen sene görüştüm ve Türk Kurultayı'na dair paylaşımlarda bulunmuştum. Bahçeli bunu da kabul edemedi. Cumhurbaşkanı ile görüşmeyi suç olarak görmedim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeni partiden atarım demek çok doğru bir görüş değil. Sen Türkiye'de yaşamamış bir aday çıkaracaksın, sonra yüzde yüz milli Cumhurbaşkanı ile görüşmeyi kabul edemeyeceksin.

Milletvekilliği adaylığı

Başbakanlıkta Sayın Başbakan, bana 'ne oldu bu parti ile ihraç meselesi?' diye sordu. Bunun üzerine 'sizi listelere koyarlar mı?' dedi. Ben de koymacaklarını düşündüğümü söyledim dedim. O da anlayışla karşıladığını söyledi. Ben 15.30'ta öğrendim ve listeler o akşam YSK'ya gitti. MHP'lilerin yüzde 95'i beni destekledi.

Sandıktan yine koalisyon çıkarsa üçüncü seçim olur mu? Hayır tabi ki olamaz. MHP'lier koalisyon istiyordu. Ama tepedeki 50-100 kişi nedeniyle olmadı. İstişare yapılmayan bir partide koalisyon konuşamadık.

Ben Meclis'teki odamda çalışırken seçimden iki hafta sonra Başkanlık Divanı yapıldı. Bana haber verilmedi. Gazeteci arayıp söyledi. Ben de sorduğumda 'sadece Genel Merkez'de bulunanlar çağrıldı' denildi. Ama durum böyle değildi.

8 sene bu davaya kendini veren birini bu hale getirmek yakışıksız

7 Haziran akşamı Divan yapılmadı. Gece 1'de 15 Kasım'da seçim olsun dedi. İstişare yapmadan karar almadı. Bir de sonra çıktı Başbakan 1 Kasım seçimini açıkladığında 'sen nasıl tarih belirlersin' dedi. Fakat kendisi bunu 8 Haziran'da yaptı.

2 sarhoş, 3-5 çakal beni hedef aldı. Ben o kişileri kastettim basın açıklamamda."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Külliye'ye giden MHP'li Bahçeli'dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN