Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MAZLUMDER'den açıklaması!

Giriş Tarihi: 2.10.2015 15:19 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 15:24
MAZLUMDER'den Yasin Börü açıklaması!

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) İstanbul Şube Başkanı Ramazan Beyhan, 'da ve 3 arkadaşının öldürülmesine ilişkin davayla ilgili, "Davada bildiğimiz kadarıyla azmettiriciler dosyadan aklanmış, olay tetikçileriyle sınırlı kalmıştır. Devlet bu ve benzeri olayları etkin bir şekilde soruşturmalı, gerçek suçluluları ve azmettiricileri yakalamalı ve adaletin önüne çıkararak adil bir şekilde yargılamalıdır" dedi.

Beyhan, derneğin Vefa'daki il binasında düzenlediği basın toplantısında, 6-7 Ekim 2014'te bölücü terör örgütü PKK'nın DAEŞ'in Kobane'ye yaptığı saldırıları bahane ederek katliam yaptığını söyledi.

"PKK SOKAKLARI ATEŞE VERDİ"

Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşi duygularla katledildiğini vurgulayan Beyhan, "Bir yıl önce IŞİD'in Kobane'ye saldırısını bahane eden PKK, Türkiye'de özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da sokakları ateşe verdi. Kurban Bayramına denk gelen eylemler sırasında Diyarbakır'da kurban eti dağıtan Yasin Börü, PKK tarafından işkenceyle öldürüldü, yetmedi binadan aşağıya atıldı, cesedi tekmelendi, arabayla ezildi" diye konuştu.

Ramazan Beyhan, PKK'nın Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da kendisine muhalif hiçbir siyasi ve sivil oluşuma tahammülünün olmadığını ifade etti.

Yasin Börü davasının takipçisi olacaklarını dile getiren Beyhan, şunları kaydetti:

"GERÇEK SUÇLULAR YAKALANMALI"

"İnsani ve dini bir sorumluluğunu yerine getirmeye çalışan ve kamuoyunun gözü önünde linç edilerek katledilen Yasin Börü'nün davasında bildiğimiz kadarıyla azmettiriciler dosyadan aklanmış, olay tetikçileriyle sınırlı kalmıştır. Devlet bu ve benzeri olayları etkin bir şekilde soruşturmalı, gerçek suçluluları ve azmettiricileri yakalamalı ve adaletin önüne çıkarak adil bir şekilde yargılamalıdır."
Beyhan, MAZLUMDER olarak davanın takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MAZLUMDER'den Yasin Börü açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN