Türkiye'nin en iyi haber sitesi

REFAH-YOL'u yıkıp rantı kaptılar

Cem Uzan: POAŞ, Mesut Yılmaz'a başbakanlık verilmesi karşılığında Aydın Doğan'a, Etibank da Dinç Bilgin'e hibe edilmiştir

Giriş Tarihi: 5.10.2015
REFAH-YOL'u yıkıp rantı kaptılar
Aydın Doğan'ın kağıt kaçakçısı olduğunu ve kendisinden 40 milyon dolar haraç istediğini Twitter'dan kullanıcıları ile paylaşarak gündeme gelen işadamı Cem Uzan, sessizliğini bozdu. aHaber'de yayımlanan Yaz Boz programına konuşan Uzan, Doğan hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Kendisine ait Telsim şirketinin satışında Aydın Doğan'ın Amerikalılar ile işbirliği yaptığını öne süren Uzan, "Ben ve kardeşim Telsim'i 9 milyar dolara satmadık. Bu şirketi çökertmek için Amerikalılar ucuza kapatmaya kalktılar. Aydın Doğan ile anlaştılar. Doğan da başladı aleyhime tetikçisi Fatih Altaylı ile birlikte neşriyata. 40 gün boyunca her gün hakaret etti. Sonunda randevu istedim ve bir görüşme yaptık. Bu görüşmede benden açıkça 40 milyon dolar istedi. Bu konuşmanın ses kaydı var ve Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildi" diye konuştu.

'POAŞ, CHP'NİN HEDİYESİ'
Aydın Doğan'ın POAŞ'ı satın aldığı dönem İş Bankası ile anlaşmalı olarak çalıştığını iddia eden Cem Uzan, "Aydın Doğan'ın POAŞ'ı alacak parası yoktu. İş Bankası'ndan bir kısım kredi aldı ve ortak etti. Sonra sermaye artırımı ile İş Bankası küçültüldü ve POAŞ, Aydın Doğan'ın oldu. Burada o günkü CHP yönetiminin de yatacak yeri yok. (...) Petrol kaçakçılığı. Bir Aydın Doğan'ın POAŞ'ına giren ve çıkan rakamlara bakın. Tankerler Ege denizinde boşaltılıyor. Tankerden tankere. Marmara denizinde boşaltılıyor. Gümrük kayıtlarına bakın. Daha fazlasını söyleyemem" dedi.

'28 ŞUBAT'IN 6 ATLISI'

Uzan, 28 Şubat sürecine de değinirken, "Ben Fatih Çekirge'yi Star Gazetesi'ne transfer ettim. Büyük bir övünçle hükümeti devirdik diye anlatıyordu. Dinç Bilgin, Aydın Doğan patron katında Zafer Mutlu, Ertuğrul Özkök yayın yönetmeni. Fatih Çekirge Ankara temsilcisi, şu anki genel yayın yönetmeni Sedat Ergin o zaman Hürriyet'in Ankara temsilcisiydi. 28 Şubat'ın 6 atlısı budur. Bunun ödülü, POAŞ, Mesut Yılmaz'a başbakanlık verilmesi karşılığında Aydın Doğan'a hibe edilmiştir. Etibank Dinç Bilgin'e edilmiştir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
REFAH-YOL'u yıkıp rantı kaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN