Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz

Başbakan, miting maratonunu "Haydi Bismillah" diyerek Samsun'dan başlattı. AK Parti'nin taahhütleri için "Kaynak nerede?" diye soranlara Davutoğlu, "Kaynak millette" yanıtını verdi

Giriş Tarihi: 6.10.2015
Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim mitinglerine Samsun'dan başladı. Samsun Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaşa hitap eden Başbakan, "Açıkladığımız beyannameden dolayı bize 'kaynak nerede' diye soruyorlar. Kaynak millette" dedi. Samsun'un temsil ettiği istiklal meşalesinin öneminin büyük olduğunu söyleyen Davutoğlu, meydandakilere "Samsun her zaman demokrasiye güç veren şehir olmuştur. Bu yüzden her zaman Samsun'dan yola çıktık. Haydi Bismillah' diyerek ilk adımı atmaya var mısınız?" diye seslendi. Davutoğlu şöyle devam etti:
1 KASIM ZAFER GÜNÜ OLACAK: 7 Haziran seçimlerinden hükümet formülü çıkmadı. Bu nedenle milli irade için huzurunuzdayız. 1950'de tek partiye karşı düğümü siz çözdünüz, 2002'de Sayın Cumhurbaşkanımız yola çıktığında düğümü siz çözdünüz. 1 Kasım da inşallah bir zafer günü olacak.

ONU HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZCHP DERS ÇIKARDI: CHP'nin 'blok' siyaseti, MHP'nin değil, Bahçeli'nin 'hayır' siyaseti ve HDP'nin 'terör' siyaseti. Blok sistemini TBMM Başkanlık seçiminde çökerttik. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye başbakanlık teklif etti. Bahçeli, bizimle içtiği çaya 'hayır' demedi, diğer her şeye 'hayır' dedi. CHP'nin beyannamesini gördük ki bizim merhametli dış politikamızdan ders çıkarmış ve Suriyelileri ülkelerine göndermekten vazgeçmiş.
'PUSLU HAVAYI SEVEN ÇAKALLAR GİBİ...': HDP ilk günden beri terör siyasetini takip etti. 'Sırtımızı dağa verdik' dediler. Halkımızın arasına fitne sokmaya çalıştılar. Puslu havayı seven bazı çakallar gibi dışarıdan ve içeriden bazı çakallar çıktı, 2 polisimiz uyurken bölücü terör örgütü tarafından şehit edildi. İstikbalimizi karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecek. Türkiye'nin her santimetrekaresinde kamu düzenini ihdas edecek, milli birliği, kardeşliği de tesis edeceğiz. Türk-Kürt Sünni-Alevi gibi ayrımlara yönelenlere kesinlikle hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Milli birliğimizin ve beraberliğimizin adresi AK Parti'dir.

MÜCADELE BÜTÜN SİLAHLAR GÖMÜLENE KADAR SÜRECEK: Kirli odaklar 7 Haziran seçimlerinden tek başına iktidar çıkmamasını kullanmak istedi. Koalisyon görüşmelerinden bir hükümet formülü çıkmayınca ülkemizi karıştıracaklarını zannettiler ama yanıld��lar. Huzur ve demokrasi operasyonu ile Türkiye'nin sahipsiz olmadığını, Türkiye'de bir yönetim boşluğu olmadığını herkes gördü. Sehirlerimiz bütün illegal çetelerden temizlenmedikçe, ülkenin dört bir yanında vatandaşlarımız huzur ve emniyet içinde hissetmeye başlamadıkça bu operasyonlar durmayacak, kararlılıkla, neticeye ulaşana, bütün silahlar gömülene kadar sürdürülecektir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN