Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galataport projesine ÇED onayı geldi

İstanbul’un önemli turizm yatırımlarından olacak Galataport projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:37
Galataport projesine ÇED onayı geldi
Bakanlığın internet sitesinde yer alan açıklamada, kamuoyunda Galataport olarak da bilinen Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Projesi'nin ÇED raporuna, inceleme sonucunda onay verildiği duyuruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıklamasında; "İstanbul ili; Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde Salıpazarı Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Projesi ile ilgili olarak 25.11.2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği'nin Geçici 1. Maddesi kapsamında 14. Maddesi gereğince; Bakanlığımızca Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu Kararı verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Galataport olarak bilinen ve Karaköy'den Tophane'ye kadar uzanan 1200 metrelik sahil şeridini kapsayan İstanbul Salıpazarı Liman Sahası'nın 30 yıllık işletmesi için düzenlenen ihaleyi 702 milyon dolarla Doğuş Holding kazanmıştı. Karaköy sahilindeki bu şeride otel, restoran, cafe ve mağazalardan oluşan proje yapılacak. Galataport'a geçen yıl Bilgili Holding de ortak olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galataport projesine ÇED onayı geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN