Tuğrul Türkeş konuşuyor

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündem başlıklarına dair önemli açıklamalarda bulunuyor.

Giriş Tarihi: 6.10.2015 21:28 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 21:32
Tuğrul Türkeş konuşuyor

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, TRT Haber'de yayınlanan Haber Odası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.
Türkeş'in açıklamasından satır başları:

"AK Parti tabanı beni ilgi ve sevgiyle karşıladı. Almanya'da salona girdiğimiz anda beni alkışladıklarını gördüm. Seçim Beyannamesi'nin açıklandığı gün de aynı şekilde oldu. İlgi ile karşıladılar.

Şuan AK Parti dışında siyaset yapılabilecek bir alan yok.

MHP'nin bu kadar hukuksuz davranacağını düşünmedim. 3-5 kişi 'ben attım' diyerek beni oradan atamaz. Ben istifa ederim ama beni atamazlar. Usulüne uygun davranılması lazım. Ben oradan atılmadım, o iş temizlenecek. Yanlış yapanlar yargı önüne çıkacak. Orası benim 'babamın partisi'. Kimse atamaz.

Bir siyasi parti iktidar olmak istemiyorsa Almanya'da o parti kapatılıyor. MHP için söyleyebileceğim bu.

Rusya'nın uçaklarını bölgeye indirdikten sonra yaptıklarına baktığımızda DAEŞ hedeflerine sortisi, toplam sortinin yüzde 10'u değil. Başka yerleri vuruyor. Yaptıkları açıklamalar NATO'yu da Türkiye'yi de tatmin etmiyor ihlaller konusunda.

TUĞRUL TÜRKEŞ O OYUNU BOZDU

Batı'nın tavrını netleştirmesi lazım. Burada aksayan taraf Türkiye değil. Türkiye, güvenlik unsurlarıyla birlikte yapılması gerekenleri yapıyor. Biz NATO'ya söylüyoruz, NATO top çeviriyor.

ABD, YPG terör örgütü değildir. Burada PKK'lı olup, sınırı geçince YPG'li oluyor. Aynı kişiler bunlar. Orada da terörist, burada da. Bu bilinmeli. Batı'nın 'benim teröristim iyidir' üslubundan kurtulması lazım.

Seçim Beyannamesi

Biz gerçekleri açıkladık. Yoksa iktidar olmayacak partilerin bol keseden vaat etmesi kolay. 7 Haziran'da eksik kalanları tamamladık.
Kaynağını bularak hareket etmek önemli. Buradaki beyan, hükümet programının temelini oluşturuyor.

CHP'nin vaatleri afakiydi. Ama muhalefetteyken zam yapan tek parti. Çok şekerler. Halbuki dünya fiyatı düştü muhalefetin. Nasıl olsa iktidar olamayacaklar, zam yapmasalardı keşke."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuğrul Türkeş konuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN