Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'1 Kasım tarihi imkân gelin destan yazalım'

Milletin terazisinin, basiretinin ve istikametinin hiç şaşmadığını belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu: 1 Kasım tarihi bir imkân. Gelin sandıklara gidip yeni bir destan yazalım. Parlak geleceğin teminatı, istikrarlı bir yönetimdir

Giriş Tarihi: 7.10.2015
'1 Kasım tarihi imkân gelin destan yazalım'
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim mitingleri çerçevesinde dün Erzurum'daydı. İstasyon Meydanı'nda coşkulu bir kalabalığa seslenen Davutoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve şehit yakınlarıyla da yemekte bir araya geldi. Davutoğlu, konuşmalarında şu mesajları verdi:

4 SİYASET ÇIKTI: 7 Haziran'dan sonra 4 siyaset çıktı. Bir AK Parti'nin 'birlik' siyaseti. İkincisi CHP'nin izlediği 'blok' siyaseti. Üçüncüsü Bahçeli'nin izlediği 'hayır' siyaseti. Biliyorum bundan MHP'li kardeşlerim de memnun değil. Biri de HDP'nin izlediği 'terör' siyaseti.

MİLLETİMİZLE YÜRÜYORUZ: 7 Haziran'dan sonra, daha o gün akşam milletimiz ne dediyse, başımızın üstüne dedik. Milletimiz hükümetsiz kalmasın diye elimizden geleni yaptık. Ama olmadı. CHP 'blok' siyaseti uyguladı, MHP 'hayır' siyaseti izledi. Karşımıza blokla çıktılar. Birbirlerine başbakanlık teklif ettiler. Sanki bu teklifle verilebilecek bir şey gibi.

AK Parti'den kadınlara özel vaatler

MİLLET 1 KASIM'DA NOTUNU VERECEK:
Bu zor dönemde, terörle mücadele ederken, MHP ve CHP ülke yönetimine katılmayı reddetti. Biz Erzurum Kongresi'nden almışız ilhamı, terör örgütlerine karşı her türlü mücadeleyi sürdüreceğiz. Milletimiz, elini taşın altına koymayanları gördü. İnşallah 1 Kasım'da da notunu verecek. Sizin teraziniz şaşmaz, milletin basireti ve istikameti hiç şaşmaz. 1 Kasım tarihi bir imkân. Gelin sandıklara gidip yeni bir destan yazalım. Türkiye'nin etrafında kardeş kavgaları kökleşirken, kardeşlik destanını birlikte yazalım. Parlak geleceğin teminatı istikrarlı yönetimdir. Onun için 1 Kasım çok önemli.

İŞTAHLARI KABARDI: Bir sürü odak, karanlıktan rahatsız olan yarasalar gibi asrın projesi barıştan rahatsız oldu. 7 Haziran'dan sonra kanlı iştahları kabaranlar, hemen terör kartını öne sürdü. Asrın projesi olacak kardeşlik ve barış projemizden geriye bu kaldı. Barışı istemeyenler, menfur eylemlere başvurdu. Ama hak ettikleri cevabı aldılar. Terör örgütlerine karşı her türlü tedbiri aldık. Bu ülkenin birliğine kasteden herkes, her kesim kahrolacak. Öylesine zulümler yaptılar. Sabrımızı suiistimal edenler, hak ettikleri cevabı aldılar, alacaklar.

AK Parti vaatlerini açıkladı

BİR DAHA 6-7 EKİM OLMAYACAK: 6-7 Ekim gibi olayların yaşanmasına bir daha asla izin vermeyeceğiz. İyi niyetimizi suiistimal edenler, hak ettikleri cevabı aldılar, alacaklar. Kaos ortamını bertaraf etmek için bize destek verin.

EMANETİ TERTEMİZ TAŞIYACAĞIZ: 1 Kasım'da tekrar işbaşına diyoruz. Bizi bir daha koalisyon görüşmelerine mecbur bırakmayacaksınız. Biz de bu emaneti tertemiz taşıyacağız.

SANDIĞA MİLLET İRADESİYLE GİDİN: Baskı altında olduklarını hisseden kardeşlerime seslenerek söylüyorum. Hiçbir şeyin karşılığını hesapsız bırakmayız, hiçbir vatandaşımızın üzerine tek bir baskı uygulanmasına izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Hiç kimse korku ve tereddüt içinde sandıklara gitmesin. Herkes kararlı ve kendi kaderini eline almış bir milletin iradesiyle sandıklara gitsin. Başbakan Davutoğlu'nun İstanbul'a hareket etmesinin ardından, üzücü bir olay yaşandı. Davutoğlu'nun Erzurum programında görev yapan Çevik Kuvvet polislerini taşıyan midibüsün şarampole yuvarlanması sonucu, 25 polis hafif şekilde yaralandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'1 Kasım tarihi imkân gelin destan yazalım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN