Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da den ortak karar

Giriş Tarihi: 7.10.2015 18:44 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 18:48
Ankara'da siyasi partilerden ortak karar

'da , kaynak israfının ve nin önlenmesi, görüntü kirliliğine yol açılmaması için seçim kurullarının belirledikleri yerler dışında parti bayrağı, , pankart, poster gibi materyallerin asılmaması konusunda karar aldı.

liğinden yapılan yazılı açıklamada, Vali Mehmet Kılıçlar'ın başkanlığında 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle in il başkanlarıyla toplantı gerçekleştirildiği belirtildi.

İSRAFI ÖNLEMEK AMACIYLA

Toplantıda, ilgili mevzuat ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarıyla belirlenen seçim propaganda esaslarına, yasaklarına uyulması kararlaştırıldı. Ayrıca, kaynak israfının ve nin önlenmesi, görüntü kirliliğine yol açılmaması için siyasi partilerin genel merkez, il, ilçe ve belde binaları, açık ve kapalı toplantı yerleri ile çevresindeki güzergahlar gibi mevzuat ve seçim kurullarının belirledikleri yerler dışında parti bayrağı, , pankart, poster gibi materyallerin asılmaması konusunda görüş birliğine varıldığı bildirildi.

Siyasi parti başkanlarının, bu esas ve yasaklara uyulmasında gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve özellikle okullar, hastaneler ile ibadethaneler çevresinde daha da özenli davranılması hususunda ortak kanaat taşıdıklarını ifade ettikleri kaydedildi.

İŞTE YAPILAN SON ANKET!

VALİ'DEN TEŞEKKÜR

Açıklamada Vali Kılıçlar'ın, Ankara'nın demokratik ortamının daha da güçlenmesi açısından bu zamana kadar olduğu gibi bu seçimde de siyasi parti il başkanlarının gereken desteği ve katkıyı vereceklerine olan inancını ifade ettiği ve gösterilen iş birliği anlayışı ve varılan görüş birliği için teşekkürlerini ilettiği bilgisine yer verildi.

SİYASİLERİN FOTOĞRAFLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da siyasi partilerden ortak karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN