Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'de Diyaliz hastaları mağdur edilmedi"

Giriş Tarihi: 7.10.2015 10:30 Güncelleme Tarihi: 7.10.2015 10:50
Cizre'de Diyaliz hastaları mağdur edilmedi

Mehmet Müezzinoğlu, 'de sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde diyaliz hastalarının mağdur edilmediğini ve o zor şartlarda evlerinden alınarak tedavilerini devam ettirmeleri sağlandı.

Doğu ve Güneydoğu'da son zamanlarda PKK yandaşlarının sokak eylemlerini başlatarak halkı mağdur etmeleri ve sonrasında "diyaliz hastaları" üzerinden provokatif söylemler yaymalarını değerlendiren Müezzinoğlu, şu açıklamada bulundu;

"AMBULANSLAR MOLOTOFLA ZARA GÖRDÜ"

"29 ekibimiz zaman aman alıkonuldu. Hemşiremiz, ambulans şöförümüz, doktorumuz katledildi. Ambulanslarımız roket atarla, molotof kokteyliyle ve kurşunlanmayla hasar gördü ama biz hasarları çok konuşmak istemiyoruz. Önemli olan insan ve insana hak ettiği hizmeti verebilmek. Biz oradaki insanımıza hak ettiği hizmeti vermekte silahın olduğu, ateşin olduğu, yolların mayın döşendiği veya ulaşımın engellendiği ortamda vatandaşımızın mağduriyetini yaşıyoruz."

"ESAS BEDELİ KÜRTLER ÖDÜYOR"

"Terör olaylarında esas bedeli Kürk kökenli orada yaşayan vatandaşlarımız ödüyor. Bu sabah itibariyle Dünya Sağlık Örgütü Başkanına, Avrupa Bölge Başkanına, bizim sağlık hizmeti sunucularımızın dinamikleri ve terör dolayısıyla yaşadıkları zorlukları, terör dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini yazan bir mektup yazdım ve imzaladım."

"CİZRE'DE DİYALİZ HASTALARINI EVLERİNDEN ALDIK"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Diyaliz hastaları zaman zaman provokatif olarak medyaya veriliyor. 'de geçtiğimiz ay 1 hafta süresince sokağa çıkma yasağı uygulandı ama biz 66 tane diyaliz hastamızı evlerinden alarak o zor koşullarda bir kısmı Silopi'de, bir kısmı Şırnak merkezde, yatırarak tedavilerini hiç aksatmamak için elimizden geleni yaptık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cizre'de Diyaliz hastaları mağdur edilmedi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN