Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Millet kaçanı çalışanı ayıracak

MHP ve CHP'de devlet yönetme yüreği olmadığını belirten Davutoğlu: Mesele memleket meselesidir. 1 Kasım'daki seçimde millet, hizmete koşan dava adamlarıyla hizmetten kaçanları birbirinden ayıracak

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Millet kaçanı çalışanı ayıracak
Başbakan ve AK Parti Genel başkanı Ahmet Davutoğlu seçim çalışmaları kapsamında dün Manisa'daydı. Davutoğlu mitingde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

BİRLİK SİYASETİ YAPTIK:
7 Haziran'dan bu yana Türkiye'yi hükümetsiz bırakmamak adına üzerimize düşeni yaptık. CHP blok siyaseti, Bahçeli hayır siyaseti, HDP ise terör siyaseti yaptı. Biz birlik siyaseti yaptık.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

ÜÇ AY BİLE İŞİN UCUNDAN TUTMADILAR:
Sınırlarımızda olaylar yaşanıyor, her gün Suriye'den gelen risklerle karşı karşıyayız. Peki siz hükümet boşluğu hissediyor musunuz? Kim bu sorumlulukları üstlendi, biz tereddüt ettik mi, bir an durduk mu, bir an milletin emanetini taşımaktan feragat ettik mi? Peki onlar üç ay dahi gelip bu işin ucundan tuttular mı?


TEK BİLDİKLERİ 'HAYIR':
MHP değil Bahçeli her gittiğimizde 'hayır' dedi. İlk görüşmede 'tabanlarımız yakın' dedik. Bahçeli , 'hayır' dedi. Seçim hükümeti kuralım dedik 'hayır' dedi, erken seçim kararı alalım dedik 'hayır' dedi, seçim hükümetine bakanlar konusunda 'hayır' dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Memlekete hükümete lazımdı. Terör tehdidi vardı. Bu ülkenin dertleriyle dertlenen MHP'li kardeşlerim Bahçeli'nin siyasetini hiçbir zaman benimsemedi. Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Bahçeli, şimdi kayıp. Bahçeli 2002'de de bırakıp gitmişti ona dersi MHP'li kardeşlerim verecek.

TERÖRLE SELFİE:
HDP ise 8 Haziran'dan itibaren silahlanmaya, ayaklanmaya başladı. Bu terör siyasetine askerimiz, polisimiz, vatandaşlarımız katledilince hak edilen cevabı verdik. Bu puslu havadan istifade etmek isteyen çakallara izin vermedik. Terörist telsizden, halkı canlı kalkan yapın dedik. HDP'ye diyoruz ki terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç de meşru siyaset zeminine gel.

"HDP terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeçsin"


İKTİDAR İDDİASI OLAN TEK PARTİYİZ:
Şu 4 ay gösterdi ki milletin karşısına tek başına iktidar iddiasıyla çıkabilecek tek parti AK Parti'dir. Milletimizin sesine kulak veren tek parti AK Parti'dir. AK Parti için mesele şahsi mesele değildir. Mesele memleket meselesidir. Onlarda devlet yönetme yüreği yok. 1 Kasım'da milletimiz, hizmete koşan dava adamlarıyla hizmetten kaçanları birbirinden ayıracak.

AK PARTİ VAATLERİNİ AÇIKLADI

DÜNYA İLE YARIŞIYORUZ:
Türkiye 13-14 yıl önce krizler ülkesiydi, şimdiyse ilklerin ve rekorların ülkesi oldu. Ülke olarak dünya ile yarışıyoruz. Bütün toplum kesimleriyle konuştuk. Yol haritamızı halkla konuşarak belirledik. Davutoğlu, İzmir'de de soydaş ve akraba topluluklara mensup milletvekilleriyle buluştu. Gönülden gönüle konuşanlar için tercümeye ve tercümana ihtiyaç bulunmadığını belirten Davutoğlu, "Bütün Balkanlar ve Balkanlar'da yaşayan bütün kardeşlerimizle, soydaş akraba kardeşlerimizle gönülden gönüle anlaşırız. Biz hangi kökenden olursak olalım Saraybosna'da olduğu gibi caminin, kilisenin, havranın yan yana olduğu şehirler inşa ettik" dedi.

AK PARTİ BİR SÖZ VERDİĞİNDE YAPAR
Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız. Emeklilerin maaşına yıllık bin 200 lira ek katkıda bulunacağız. Böylece diğer eklerle birlikte yıllık katkımız artıyor. Bağ-Kur emeklilerimize gelirsek; prim kesintilerini yüzde 10'a indirmiştik, kaldırıyoruz. Faizsiz kredi vereceğiz esnafımıza 30 bin liraya kadar. Şimdi bir taahhüdümüz var ki dünyanın hiç bir yerinde görülmeyebilir; Manisalılara diyoruz fabrika kuracaksanız projenizi getirin, arsanız da fabrikanız da bizden. Polis kardeşlerimizin 2 bin lira olan ek göstergesini, 3 bin liraya çıkaracağız. Gencimizin cebine 50 bin lira sermaye vereceğiz. Ama yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Teminat istemiyoruz, gencimizin teminatı devlettir. Üç yıl vergi istemeyeceğiz. Gençlere ücretsiz internet hizmeti vereceğiz. Gençlerimiz için pasaport harcını da kaldıracağız. Böyle bereketli bir devlet olur mu? AK Parti iktidara geldiği zaman olur. AK Parti diğer partilere benzemez. Söz verdiğinde mutlaka gerçekleştirir.

AK PARTİ'NİN YENİ REKLAM FİLMİ

"SEN BEN YOK..."
AK Parti'nin 1 Kasım seçimi için hazırlattığı "Sen Ben Yok Türkiye Var" adlı ilk reklam filmi yayımlandı. Davutoğlu sloganı seslendirdiği görüntüyü Twitter hesabından paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Millet kaçanı çalışanı ayıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN