Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de

Mardin'in ilçesindeki Abdulkadir Paşa, Fırat ve Yenişehir mahallelerinde, akşam 22.00'den sonra ilan edildi.

Giriş Tarihi: 9.10.2015 16:43 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 21:02
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı
Mardin Valiliği, İlçesi'nin Abdulkadirpaşa, Fırat ve Yenişehir mahallelerinde bugün saat 22.00'den itibaren ikinci bir emre kadar ilan edildiğini açıkladı.

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi'nden 3 mahallede bugün saat 22.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi: "İlimiz Nusaybin İlçesi'nde kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, mevcut aranan şahısların yakalanması, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş ve ların kaldırılarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince Nusaybin İlçesi Abdulkadirpaşa, Fırat ve Yenişehir Mahallelerinde; 09 Ekim 2015 Cuma günü saat: 22.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


PKK'LILAR HENDEK KAZDI

Sokağa çıkma yasağı camilerden yapılan anonslarla halka duyuruldu. Bu arada 'nın gençlik yapılanması üyeleri de sokağa çıkma yasağı konulan Abdulkadirpaşa, Fırat ve Yenişehir mahallelerinin girişlerine güvenlik güçlerinin girişini engellemek için barikat kurup hendek kazdı. YDG-H'liler sürücülerinden gasp ettikleri anahtarlarla bazı araçları da yolları kapatacak şekilde park etti. Polis ekipleri de zırhlı araçlarla sokağa çıkma yasağı ilan edilen mahallelerin girişlerinde önlem aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN