Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canlı bombalardan biri tespit edildi: 25-30 yaşlarında erkek

'daki yı iki ayrı canlı bombanın gerçekleştirdiği belirlendi. Olay sırasında parçalanan canlı bombaların kimliğini tespit edebilmek için polis ve adli tıp görevlileri 1500 metrelik alanda kopan parmak aradı. Yaralılardan ve cesetlerden de 163 kişinin parmak izi alındı. Canlı bombalardan birinin 25-30 yaşlarında ve erkek olduğu bu sayede tespit edildi. Bomba düzeneğinin ise 20 Temmuz'da Suruç'taki canlı bomba saldırısı ile benzer olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 11.10.2015 08:41 Güncelleme Tarihi: 11.10.2015 12:02
Canlı bombalardan biri tespit edildi: 25-30 yaşlarında erkek
Yeni Şafak'ın haberine göre parmaklardan alınan izlerin polis kayıtlarındakilerle eşleştirilmesi sonucu canlı bombaların birinin teşhis edildiği öğrenildi. 2 canlı bombadan birinin 25-30 yaşlarında bir erkek olduğu belirlendi.
ANKARA'DAKİ PATLAMA ANI KAMERADA
POLİS ARADIĞI PARMAĞI BULDU

Cesetteki barut yoğunluğundan tespit edilen canlı bombanın kimliği ise testi ile belli olacak. ile parçalanan canlı bombaların kimliğini tespit edebilmek için polis ve adli tıp görevlileri 1500 metrelik alanda kopan parmak aradı. Yaralılardan ve cesetlerden de 163 kişinin parmak izi alındı.
PATLAMA NASIL GERÇEKLEŞTİ?
Kimlikler DNA testi ile belirlenecek

Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak da, "Kesin olmamakla birlikte iki canlı bomba üzerinde duruyoruz. Tanınmayacak halde olan cenazelerin hepsine DNA testi yapılacak, tabii bu da biraz zaman alacak" dedi.

ANKARA'DAKİ PATLAMANIN FAİLLERİNİ ARIYORSANIZ...

DÜZENEK SURUÇ İLE AYNI İDDİASI


Öte yandan patlamanın şekli ve kullanılan patlayıcı miktarının 20 Temmuz'da 32 kişinin hayatını kaybettiği Suruç'taki canlı bomba saldırısı benzerlik gösterdiğini öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı bombalardan biri tespit edildi: 25-30 yaşlarında erkek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN