Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CIA ajanından akıl almaz yorum

Muhalefet, paralel yapı ve bazı dış basın organları daha saldırının acısı biraz olsun dinmeden bu saldırıdan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutmaya başladı. CIA ajanı Henri Barkey, 10 Eylül 2015 tarihinde Financial Times için kaleme aldığı yazısında "Ya seçimlerden aynı sonuç çıkacak ya da HDP Meclis'e giremeyecek ve şehirler havaya uçacak" diyerek akılalmaz bir yorumda bulundu.

Giriş Tarihi: 12.10.2015 10:17 Güncelleme Tarihi: 12.10.2015 10:50
CIA ajanından akıl almaz yorum

Ankara'daki korkunç terör saldırısını fırsat bilip kara propaganda yapmaya çalışan odakların eylemlerinin sonu gelmiyor. AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında uzun süredir karalama kampanyası niteliğindeki seri haberlerine devam eden Washington Post (WP) gazetesi dün de manipülatif yayınına devam ederek saldırıya ilişkin Başbakan Davutoğlu, İçişleri Bakanı Altınok ve emniyet güçlerini karalayan sözlere yer verildi. Ekonomi dünyasında güçlü bir ağırlığı olan gazete dün internet sitesinden manşetine taşıdığı haberde "Türkiye'deki ölümcül patlama kötüleşen istikrarsızlığa işaret ediyor" diyerek sadece karalama kampanyası değil piyasaları da manipüle etmeye çalıştı.

ÖZKÖK SAHNEDE!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, "Biz Ortadoğu'ya girmeye çalışırken, bir baktık ki Ortadoğu içimize giriyor. Başkentimizde cenaze namazı kılıyor" diyerek hükümeti eleştirdi. Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar da vakit kaybetmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "Şahsi iktidarı için meydanı ataşa verenlere karşı bu yangını söndürelim" ifadelerini kullandı.

Manipülasyonda sınır tanımadılar

Vahşi terör saldırısının ardından ilk açıklamayı yazılı olarak yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arşiv görüntülerinin altına paralel yapının yayın organı Kanaltürk "Tren garı da zarar gördü" yazdı. Kanaltürk'ün bu görüntüsünü sosyal medya hesapları bir anda paylaşmaya başladı ve sanki bu açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış gibi gösterildi.

CIA ajanından akılalmaz yorum

Washington merkezli düşünce kuruluşu Woodrow Wilson, Center'in Orta Doğu Programı Direktörü Henri Barkey, 10 Eylül 2015 tarihinde Financial Times için kaleme aldığı yazısında "Ya seçimlerden aynı sonuç çıkacak ya da HDP Meclis'e giremeyecek ve şehirler havaya uçacak" diyerek akılalmaz bir yorumda bulundu. Henri Barkey, yazısında şunlara değindi, "Demirtaş her taraftan sorunlarla karşı karşıya. PKK'nın liderleri Kürt hareketinin liderliğini HDP'ye bırakmak istemiyor. Erdoğan da HDP'nin başarısını engellemek istiyor. Ama Erdoğan her halükarda bir 'kaybet-kaybet' durumuyla karşı karşıya. Ya seçimlerden aynı sonuç çıkacak ya da HDP, Meclis'e giremeyecek ve şehirler havaya uçacak."

ERDOĞAN DÜŞMANI

Barkey, Twitter adresinden de hükümet karşıtı paylaşımlarda bulunmasıyla tanınan bir isim. Twitter adresinden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve hükümetteki bakanlara yönelik karalama kampanyası yapan Barkey'in bu yazısının ardından Ankara'da meydana gelen patlama akıllarda yabancı istihbarat örgütlerinin parmağı olup olamayacağı sorusunu da beraberinde getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA ajanından akıl almaz yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN