Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Financial Times'tan Türkiye hakkında felaket senaryosu!

Financial Times gazetesi, bugün yayınladığı bir haber ile Türkiye hakkında gerçekten uzak yorumlarda bulundu. Financial Times, Ankara'daki patlama üzerinden görüş alınarak hazırlanan haberde sanki Türkiye'de büyük bir ekonomik buhran varmış gibi bu cümle ile giriş yapıyor; "Ekonomik ve siyasi istikrarsızlıkla boğuşan ülkede saldırının sonuçlarını kontrol etmek güç olacaktır."

Giriş Tarihi: 12.10.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 12.10.2015 10:24

İngiliz Financial Times gazetesi akbaba gibi Ankara'da gerçekleştirilen bombalı saldırının üzerine atlayarak bu olay üzerinde Türkiye'yi karalama operasyonu başlattı. Türkiye'de ekonomik buhran yaşandığı imasında bulunarak yazılan haberde Ankara saldırısı ile ülkede derin bölünmeler yaşandığını iddia etti.

Türkiye'de her kesimi üzen ve birleştiren Ankara saldırısının ülkedeki farklı görüşler arasında keskin bölünmelere yol açtığını iddia eden haberde, PKK'ya karşı yürütülen operasyonların Kürtlere karşı olduğu algısını yaratmak için "Kürtlerle savaş yeniden alevlendi" deniliyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra PKK'nın Türkiye'ye karşı saldırılarını artırdığını ve terör örgütünün siyasi kolu olan HDP'nin dilini sertleştirdiğini, seçmenin de yön değiştirdiğini "görmeyen" Financial Times, "Erken seçimde seçmen kararını değiştirecekmiş gibi görünmüyor." şeklinde yorum yaparak hükümete karşı tavrını da ortaya koymuş oldu.

"Saldırıların tam olarak araştırıldığını söylemek pek mümkün değil." diyerek Türkiye'nin bu terör saldırılarını araştırmadığını, sorumluların üzerine gitmediğini iddia eden Financial Times, akılları bulanıklaştırmaya çalıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Financial Times'tan Türkiye hakkında felaket senaryosu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN