Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özkök'ten Merkel'e 'gelme' çağrısı

Giriş Tarihi: 14.10.2015 21:13 Güncelleme Tarihi: 14.10.2015 22:23
Özkök'ten Merkel'e 'gelme' çağrısı

Bir Alman gazetesine Türkiye'yi dünya kamuoyunda karalamak için yazı yazan Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıklayan Almanya Başbakanı Angela Merkel'e de 'gelme' çağrısında bulundu...

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in pazar günü Türkiye'ye geleceği açıklandı. Bundan rahatsız olanlar oldu.. Biri de Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök oldu. Özkök, bu rahatsızlığını ise ilginç bir şekilde dile getirdi. Bir Alman gazetesine köşe yazısı yazıp, "Merkel, Türkiye'ye gelme" dedi.

Pazartesi günü sürpriz bir açıklama geldi Almanya'dan ve Başbakan Angela Merkel'in Türkiye'yi ziyaret edeceği açıklandı. Görüşmelerin ana günden maddelerinin Suriye, güvenlik meseleleri ve sığınmacı sorunu olacağı hakkında bilgi verildi.
HDP'YE İMAJ ÇALIŞMASI 'HÜRRİYET'İ

Ancak bu ziyaret yine belli bir medya kuruluşlarını derinden rahatsız etti. Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bir yazı kaleme aldı.
Ancak kendi gazetesinde değil, bunu Alman gazetesine yazdı. Yazısında ise Merkel'i hedef aldı. Adeta Almanya Başbakanına Türkiye'ye gelmemesi için çağrıda bulundu

"Ziyaret 100'e yakın insanın öldüğü bombalı saldırıdan bir hafta sonra gerçekleşecek. Bu da Başbakan Merkel'i daha güç bir duruma sokacak. Çünkü herkes Almanya başbakanının sadece yardım istemek için mi buraya geldiğini soracak. Ya da Merkel barış eylemcilerinin ve Erdoğan karşıtlarının öldüğü olay yerine en azından bir çelenk mi koyacak?"

İfadelerinin yer aldığı yazıda Özkök, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaş yanlısı bir tutum izlediğine ama onun karşısında olanların barıştan yana oldukları gibi aslı astarı olmayan yorumlara yer vermiş.

Yazı bununla da kalmıyor, cumhurbaşkanlığı makamını hedef alıyor.

Özkök kendi argümanları ile de ters düşüyor. İzole edilmiş bir ülke ve onun Cumhurbaşkanı neden başka ülkenin başbakanı tarafından ziyaret ediliyor? Sorusunun yanıtı yok tabii..

Ayrıca Ertuğrul Özkök, "Merkel Ankara'da sadece mülteciler için kurulacak transit bölgeler ve mülteci politikasında daha fazla şeyler konuşmalı." Diyerek Alman Başbakanı Angela Merkel ve danışmanlarına da ders vermeyi kendisine bir borç biliyor.
HÜRRİYET DEMİRTAŞ'I BÖYLE KORUDU!

Gelgelelim Özkök, sığınmacılara kapılarını kapatmak için her yolu deneyen Batı ülkelerine şimdiye dek tek söz söylememişti. "Bunun nedeni patronu olan Aydın Doğan'a Almanya'nın liyakat nişanı takması mı acaba?" Sorusu akıllara geliyor..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özkök'ten Merkel'e 'gelme' çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN