Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan: "O zaman git sevenler derneği kur"

İsim vermeden MHP lideri 'ye göndermede bulunan Akdoğan, "Şimdi her şeye 'hayır' diyenler var. Yönetime geleceksin, ortak olacaksın ki millete hizmet edesin. Sen her şeye 'yok' dersen, o zaman git sevenler derneği kur" dedi.

Giriş Tarihi: 15.10.2015 23:51
Akdoğan: O zaman git kanarya sevenler derneği kur
Akdoğan, Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odasınca Mamak'taki bir düğün salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Ankara'daki terör saldırısından sonra siyasi çalışmalara ara verdiklerini belirterek, bugünlerin taziye ve acıyı paylaşma günleri olduğunu söyledi.

Bu saldırıların Türkiye'nin bütününe yönelik olduğunu ifade eden Akdoğan, terörün amacının huzuru, istikrarı ve kardeşliği bozmak olduğunu dile getirdi.Akdoğan, siyaseti baskı altına almak için terörün araç olarak kullanıldığına dikkati çekerek, AK Parti iktidarının bu oyunu bozduğunu kaydetti.

Bu oyunlar bozulduğu için Türkiye'nin büyüdüğünü belirten Akdoğan, "Karanlık odaklar, mihraklar, çeteler, derin devlet yapılanmaları, terör odakları, bunlar bize yön veremez. Biz 'Milletin dediği olacak' dedik. Vesayet odaklarını, bu kirli yapılanmaları, karanlık odakları, etkisiz hale getirdiğimiz için demokrasimiz büyüdü" diye konuştu.

YALÇIN AKDOĞAN: ANKARA'DA YENİ BİR SALDIRI GİRİŞİMİ ENGELLENDİ

Terör örgütlerinin, Suriye ve Irak'ta faaliyetlerini rahatça yürütebildiklerini aktaran Akdoğan, "Bu ülkelerde iç savaş ortamı var. Bunlar Türkiye'ye de sirayet etmeye çalışıyor. Bir taraftan bölgede bir sürü olumsuzluklar var ve öteki tarafta, dünyada küresel bir kriz var. Yunanistan başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinin halini görüyorsunuz. Buna rağmen biz insanımıza bunları hissettirmemeye çalıştık. Bir taraftan 2,5 milyon komşumuza kucağımızı açtık diğer taraftan da büyümeye devam ettik" ifadesini kullandı.

Taziye günlerinden sonra hayatın normal akışında devam etmesi gerektiğine işaret eden Akdoğan, örgütlerin hayatı dondurmak istediğini vurguladı.


"TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMAK ÇOK ÖNEMLİ"

Akdoğan, karanlık odakların, Türkiye'nin, etrafındaki olumsuzluktan etkilenmemesinden çok rahatsız olduklarını, terör ve algı operasyonlarına boyun eğmeyeceklerini söyledi.Seçimlerden sonra AK Parti'nin güçlü şekilde yeniden iktidara gelerek hizmete devam edeceğini belirten Akdoğan, şöyle konuştu:

"Hangi sorunu olan kesim varsa hepsine kucağımızı açıp, onların derdiyle dertlenmek bizim siyaset yapmamızın amacıdır. Siyaset, vatandaş, insan odaklı bir anlayışla, bu meseleler çözülsün, vatandaş huzura ersin, insan yücelsin diye yapılır. Şimdi her şeye 'hayır' diyenler var. Yönetime geleceksin, ortak olacaksın ki millete hizmet edesin. Sen her şeye yok dersen, o zaman git sevenler derneği kur. Birileri de şimdi çıktı 'Her şeyi yaparız' diyor. İki satır ortak açıklama yapalım diyoruz, altına imza atmıyorsun. Öbürü kalkıp devleti suçluyor. O zaman nasıl bir ortak duruş sergileyeceğiz? Böyle zamanlarda ortak bir tavır sergileyebilmek, taşın altına elini koyabilmek çok önemli.

YALÇIN AKDOĞAN: "EYLEMSİZLİK TAMAMEN KANDIRMACA"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: "O zaman git kanarya sevenler derneği kur"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN