GİB İnternet Vergi Dairesi işlemleri hızlıca yapmayı sağlıyor

Giriş Tarihi: 16.10.2015 14:44
GİB İnternet Vergi Dairesi işlemleri hızlıca yapmayı sağlıyor

GİB İnternet Vergi Dairesi vatanaşların işlerini kolaylaştırıyor. GİB İnternet Vergi Dairesi sayesinde vatandaşlar kamu kurum ve kuruluşlarında uzun kuyruklar oluşturmadan kolayca işlerini hallediyor.

Bilişim teknolojilerinin gelişimiyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan işlemler online ortamlara taşınmaya başlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi ile vatandaşların işlerini kolaylaştırdı. Artık vatandaşlar sıra beklemeden, vakit kaybetmeden, hızlıca işlemlerini online platformlardan yapıyorlar. Bu durum her anlamda bir tasarruf sağlıyor. GİB İnternet Vergi Dairesi vatandaşların vergi borcu işlemlerini ve bu konularda anında bilgi almalarını sağlıyor.

Doğrudan Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan verileri alarak istenildiğinde vatandaşlara ulaştıran GİB İnternet Vergi Dairesi, en güncel bilgileri ayağınıza kadar getirmiş oluyor.

GİB İNTERNET VERGİ DAİRESİ İÇİN TIKLAYIN

GİB İnternet Vergi Dairesi'nde e-Beyanname hizmetlerinden faydalanabilir, İnternet Vergi Dairesi hizmetlerinden yararlanabilir, Motorlu Taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme, kasko değerleri, kredi kartı ile ödeme bilgisi sorgulaması, motorlu taşıt vergisinin hesaplanması işlemlerini yapabilirsiniz. İnternet Vergi Dairesi'nden faydalanarak kira beyannamenizi verebilir, sıra beklemeden vadesi gelmiş veya gelmemiş borçlarınızı sorgulayabilir,bilgilendirme ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili yapılacak ödemelerin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. GİB İnternet Vergi Dairesi'nden yolcu beraberinde getirilen telefonların kullanım izni için harç ödemelerini yapabilirsiniz. Mükelleflere ait borçları, vergi levhasını, vergi kimlik numarasını ve benzeri konulardaki sorgulamalarınızı GİB İnternet Vergi Dairesi'nden yapabilir, ihbar ve ihbar sonucu sorgulayabilirsiniz.

GİB İnternet Vergi Dairesi'ne "kullanıcı kodu - parola - şifre" bilgilerinizi girerek giriş yapabilirsiniz. Ayrıca mobil imza ile de İnternet Vergi Dairesi'nden yararlanabilirsiniz. GİB İnternet Vergi Dairesi'ne sadece dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayarlardan değil, Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarınızdan da giriş yapabilirsiniz. GİB İnternet Vergi Dairesi uygulamasını iOS cihazlar için iTunes, Android cihazlar için Google Play'dan ücretsiz indirebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GİB İnternet Vergi Dairesi işlemleri hızlıca yapmayı sağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN