Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan atama müjdesi

Giriş Tarihi: 17.10.2015 18:55 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 03:20
Davutoğlu'ndan atama müjdesi

AK Parti'nin Kayseri'deki Kardeşlik mitinginde konuşan Başbakan Davutoğlu'ndan iki müjdeli haber geldi.

Başbakan Davutoğlu, öğretmenler ve engellilere atama müjdesi verdi.

Partisinin Kayseri mitinginde konuşan Başbakan Davutoğlu, şunları ifade etti:

"Şubat ayında öğretmenlerimize yeni atama yapıyoruz. 10 bin atama bu seneden Şubat'a aktarıldı, 10 bin. Gelecek seneki kadroların yarısını da Şubat'ta atayacağız. En az 20-30 bine kadar atamayı inşallah gerçekleştirmeye çalışacağız.

Sevgili engelli kardeşlerim, yıl sonuna kadar size yeni bir atama imkanını şimdiden müjdeliyorum inşallah" dedi.

HÜRRİYET'İN MANŞETİNE SERT TEPKİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kamuda çalışan taşeron işçi kardeşim, alt işverenlik taşeronluk çerçevesinde, asil işlerde çalışan bütün taşeronları kamuda istihdam edeceğiz. Taşeronlarımızın bütün dertlerini çözeceğiz" dedi.

Davutoğlu, partisinin Kayseri'deki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, seçim beyannamesinde bütün sosyal kesimlere çok sayıda müjdeler verdiğini belirterek, "Burada bir kaçını paylaşacağım, çünkü Kayseri girişimciler diyarıdır. Kayserili bir işe el attı mı, o iş bereketlenir, küçük bir tezgahta başlar, dünya çapında fabrikalar kurar Kayserililer" dedi.

Başbakan Davutoğlu, seçim müjdeleriyle ilgili "Sevgili esnaf kardeşim eğer basit usulde vergilendiriyorsan, 8 bin liraya kadar olan kazancın üzerinden hesaplanan vergiyi almayacağız. 'Fabrikan hazır projesi'yle yatırımcılarımızın talebi halinde, iyi bir proje geldiğinde sembolik bir kirayla anahtar teslimi, karşılıksız, fabrika binası vereceğiz, karşılıksız fabrika binası" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Kamuda çalışan taşeron işçi kardeşim, alt işverenlik taşeronluk çerçevesinde, asil işlerde çalışan bütün taşeronları kamuda istihdam edeceğiz. Taşeronlarımızın bütün dertlerini çözeceğiz. Gerekli paranın dörtte birini bankalarda biriktirirseniz, alacağın evin bedelinin yüzde onbeşini biz karşılıyoruz. Sevgili anneler doğum hediyesi programında, ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üç ve üzerinde çocuk için 600 lira ödeme yapıyoruz. Doğum yapan memur annemiz, kardeşimiz, doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçirdiğin süreleri, memuriyet kıdeminden sayacağız. Kadın girişimcilerimiz, Kayseri'nin kadınları da girişimcidir; sizlere de diğer girişimcilerimiz gibi 30 bin liraya kadar, faizsiz kredi vereceğiz. Sevgili gençler, sizler için de 'Projem hazır ama sermayem yok' diyorsanız, diyeceğiz ki getir projeyi, al 50 bin lirayı sermaye yap. Kayserili 50 bin liradan, 50 milyon lira çıkartır birkaç senede. Bu parada yetmez dersen, 100 bin lira da faizsiz kredi vereceğiz."

Girişimciler için vergi yapılandırmaları projelerini de anlatan Başbakan Davutoğlu, "Parayı kazandım ama vergisi ağır geldi' dedi mi, diyeceğiz ki '3 yıl boyunca sana vergi de yok. 'Bir iş yerine girip çalışacağım' diyorsan da, bir yıllık maaşın bizden. Kayserili girişimcilere iş verenlere de sesleniyorum, Allah aşkına hepiniz, Kayserili gençleri, Türkiye'nin her yerinden gençleri istihdam edin, bir yıllık maaşları bizden. Bir yıl işveren tek kuruş ödemeyecek" diye konuştu.

Güzel Kayseri'nin, yaylalarında, ovalarında, köyünde iş kurmak isteyenlere de müjdeleri olduğunu belirten Davutoğlu, "Köyünde iş kurmak isteyenlere diyoruz ki 30 bin liraya kadar sermaye desteği karşılıksız olarak vereceğiz çiftçilerimize. Gençler hep beraber de bir müjdemiz var, sizlere de ücretsiz internet veriyoruz, bütün gençlere" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan atama müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN