Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Menfaat için ülkeye kastediyorlar'

Başbakan Davutoğlu, Ankara saldırısı sonrası ilk kez Bursa'daki 'barış ve kardeşlik' mitinginde halka hitap etti, "Bizi ayıramayacaklar" dedi

Giriş Tarihi: 17.10.2015
'Menfaat için ülkeye kastediyorlar'
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'daki patlama sonrası ilk kez "barış ve kardeşlik" mitinginde Bursalılarla Gökdere'de buluştu. Davutoğlu şunları söyledi:

HER TÜRLÜ TERÖR ODAĞINI LANETLİYORUZ:
Hiçbir başarı, hiçbir menfaat, hiçbir kazanç insanımızın canından daha değerli değildir. Kendi menfaatleri için bu ülkeye kastedenleri, dış güçlerin menfaatleri için insanların kardeşliğine pusu kuranları lanetliyoruz. Kimden gelirse gelsin, ne amaçla yapılıyorsa yapılsın her türlü terör odağını lanetliyoruz.

BİZİ AYIRAMAZLAR:
DHKP-C, DAEŞ, PKK'yı lanetliyoruz. Bütün cinayet odaklarını topluca lanetliyoruz. Bütün bu terör odaklarının arkasındaki odakları lanetliyoruz. Terörü lanetlemekle kalmıyoruz, bütün farklılıklarımızla bütün renklerimizle birbirimize kenetleniyoruz. Eti tırnaktan, Türk'ü Kürt'ten, Kürt'ü Türk'ten ayrılamazlar.

TERÖRE ALET OLMAK:
Terörün iyisi kötüsü olmaz. Teröre alet olmak teröre destek olmaktır. Birisi DAEŞ kötü, PKK iyidir diyor. Birileri birini lanetlerken, diğerine sessiz kalıyor. Biz hepsine karşı duruyoruz.

SERİ KATİL OSMAN BEY'İ KATLEDENDİR:
(HDP lideri Demirtaş'a) Kardeşlikten, birlikten, candan bahsedenler, saldırılar olur olmaz, hiçbir netlik kazanmamışken, can kurtaranlar olay mahalline koşarken, saldırı birkaç dakika önce gerçekleşmişken, halkı galeyana getirerek, cumhurbaşkanını, hükümeti 'katil' diyerek suçluyorlar. Seri katil, Diyarbakır'da bir çorbacıda çorba içen Osman beyi, ona hizmet eden Şeyhmuz'u katledenlerdir. Biz ise muhabbetin, kalpleri birbirine bağlayan seri muhabbetin sözcüleriyiz.
PYD SURİYE'DE BASKI UYGULUYOR

PYD'YE YARDIM:
Suriye'de PYD'ye yardım gönderenlere sesleniyorum. Bizim için DAEŞ ne kadar adi ve alçak bir terör örgütü ise, PKK ve onun bağlantıları da aynı ölçüde adi, cani, katildir. Türkiye'nin birliğine saldırı nereden gelirse gelsin, o saldırıyı yapanları, bulundukları yerde, gerektiğinde cezalandırır ve milletimizin kanının hesabını sorarız. İster DAEŞ, ister PYD olsun, Türkiye hiçbir zaman herhangi bir terör örgütünün, anlayışının destekçisi olmamıştır hepsiyle mücadele e

'HÜRRİYET YALAN SÖYLÜYOR'

TRT ortak yayınında da gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Davutoğlu, Hürriyet Gazetesi'nin dünkü manşetinin uydurma bir hikayeden oluştuğunu belirtti. Davutoğlu, "Ankara turu atmışlar, kafeteryada kahvaltı etmişler, hepsi yalan. Bunlara o bilgileri verenler teröristlerle irtibatta olanlardır" dedi.

DAVUTOĞLU İZMİR'DE MUHTEŞEM KALABALIĞA SESLENDİ

DAVUTOĞLU DİYARBAKIR'DAYDI


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Menfaat için ülkeye kastediyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN