Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya hükümet sözcüsü o iddiaları yalanladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Ankara’daki 'nda fotoğraf çektirmemek için görüşmeleri İstanbul’da yaptığına dair iddialar, Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yalanlandı.

Giriş Tarihi: 19.10.2015 16:01 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 14:44
Almanya hükümet sözcüsü o iddiaları yalanladı

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yüksek sığınmacı sayısıyla mücadele etmek zorunda olan Almanya ve Türkiye'nin bu sığınmacıların dağılımının adil bir şekilde yapılması konusunda ortak menfaati bulunduğunu söyledi.

TÜRKİYE İLE ORTAK ÇALIŞMALARI YOĞUNLAŞTIRMAK İSTİYORUZ

Seibert, basına yaptığı açıklamada, Türkiye ve Avrupa Birliği kurumlarının sığınmacılarla ilgili bir eylem planı üzerinde uzlaştıklarını hatırlattı. Almanya'nın bu çerçevede Türkiye ile ortak çalışmalarını yoğunlaştırmak istediğini vurgulayan sözcü, Ege Denizi üzerinden devam eden ve insan hayatını tehlikeye sokan sığınmacı akınının düzenli ve yasal hale getirilmesi gerektiğini belirtti.

ALMANYA VE TÜRKİYE'NİN ORTAK MENFAATLERİ VAR

Seibert, "Yüksek sı��ınmacı sayısıyla mücadele etmek zorunda olan Almanya ve Türkiye'nin bu sığınmacıların dağılımının adil bir şekilde yapılması noktasında ortak menfaatleri var" ifadesini kullandı.

Sözcü, Almanya'nın demokrasi, hukuk devleti ve adil seçimler konusundaki duruşunun Türk hükümeti tarafından iyi bilindiğini söyledi.

EV SAHİBİ BELİRLER

Seibert, Merkel'in Ankara yerine İstanbul'u ziyaret etmesiyle ilgili "Şansölye yada Alman hükümetinin diğer üyeleri başka bir ülkeye ziyarette bulunduklarında, ev sahibi ülkenin görüşmenin nerede olacağı noktasındaki tavsiyelerine uyarız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya hükümet sözcüsü o iddiaları yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN