Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canlı bombalardan birinin kimliği belirlendi!

Giriş Tarihi: 19.10.2015 20:44 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 23:26
Canlı bombalardan birinin kimliği belirlendi!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara katliamındaki canlı bombalardan birinin Yunus Emre Alagöz olduğu açıkladı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Söz konusu canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişilerden birinin Yunus Emre Alagöz isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Diğer canlı bomba eylemcisinin fotoğrafla teşhisi yapılmış olup, açık kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar devam etmektedir. Bu kişinin eylemi gerçekleştirmek üzere, güney sınırlarımıza komşu bir ülkeden geldiği tespit edilmiştir" açıklamasında bulundu.

CANLI BOMBAYI AYAKKABISI ELE VERDİ

Açıklamada, Ankara Garı önündeki terör saldırısı kapsamında yakalananların adreslerinde çok sayıda silah, el bombası, bomba yapımında kullanılan materyaller ile tonlarca amonyum nitrat ele geçirildiği bildirilerek, "(Bunların) Şüphelilerce başka bombalama eylemlerinde kullanacakları değerlendirilmiş olup, iş bu soruşturma çerçevesinde yapılan çalışmalar sonucu, bu kişilerin gelecekte planladıkları muhtemel eylemlerin de önüne geçildiği düşünülmüştür" ifadelerine yer verildi.

Başsavcılığının açıklamasında, "Olayı gerçekleştiren terör örgütü ile bu olayı gerçekleşmesinde bağı ve katkısı olabileceği düşünülen diğer terör örgütleri hakkında soruşturma derinleştirilerek sürdürülmektedir" denildi.Suruç bombacısı Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı bombalardan birinin kimliği belirlendi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN