Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Katil görmek isteyen aynaya baksın

Giriş Tarihi: 19.10.2015 17:33 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 19:24
Davutoğlu: Katil görmek isteyen aynaya baksın

Başbakan Davutoğlu, Trabzon'da kardeşlik mitinginde halka seslendi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Bu ülke, Edirne'den Hakkari'ye kadar bir bütündür. Bu milletin, iradesinden istiklalinden ve istikbalinden vazgeçeceğini sanıyorlar. Kim bu kirli hesapları yapıyorsa, çok yakında hepsinin hesabını soracak, adalete teslim edeceğiz. Terör illetini bu topraklardan ne olursa olsun atacağız.
Aziz Trabzonlular, terör örgütü hedeflerine ulaşmak için haince saldırıyor. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Kardeşliğimizi bu topraklarda hem hakim hem de kaim kılacağız. O dağları teröristlerden temizleyeceğiz. Ne özgürlükten vazgeçeceğiz, ne de güvenlikten taviz vereceğiz, ne de bu al bayrağı bir santim yere indireceğiz.
Bu ateş çemberinin kıyısında, her şeye rağmen istikrarını sürdüren Türkiye var. Hain odaklara rağmen, Türkiye yükselişini sürdürüyor. Bu ülkeye krize götürmek isteyen simsarlara seslenmek istiyorum. Siz vatandaşların hastanede rehin kaldığı bir Türkiye bıraktınız. Siz, sokak çetelerinin yönettiği bir Türkiye bıraktınız. Siz, anayasa kitapçılarının fırlatıldığı bir ülke bıraktınız, şimdi ise değil anayasa kitapçığı, uydu fırlatıyoruz uydu.

BAHÇELİ'YE ÇAĞRI
Şimdi de yine televizyonlarda siyaset yapacağına, aileler üzerinden iftiralarda bulunuyor, ailelerini karıştırarak siyaset yapmaya kalkıyor. Sayın Bahçeli'yi bir kez daha siyasi nezakete ve bu zor dönemlerde her şeyden önce karşılıklı hürmete saygıya davet ediyorum. Ama bize yapılan saygısızlığı da karşılıksız bırakmayız, bunu da buradan ilan ediyorum. Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanımızın ailesine yönelik olarak Sayın Bahçeli veya muhalefet parti liderlerinin yaptığı her saldırıyı o büyük makama, sizlerin oylarıyla gelinen o makama saygısızlık olarak görüyoruz. Mücadelesi olan varsa işte siyaset meydanı burası. Mertçe mücadele edelim. Ama aileler üzerinden karşılıklı yıpratmalara bu ülkenin geleceğinin tartışıldığı bugünlerde içeride yeni sıkıntılara, yeni tartışmalara mahal vermeyelim."

KATİL GÖRMEK İSTEYEN AYNAYA BAKSIN
"Ankara'da saldırıda vatandaşlarımızın cenazeleri yerde yatarken bizler cansiper bir şekilde yaralılarımızı taşımak için ambulansları, 56 ambulansı seferber etmiş, hastaneleri tek tek kontrol ederken, bu da çıktı, 'katil devlet' diye meydanlarda bağırdı. Katil görmek istiyorsa aynaya baksın. Bu devlet kudretli ve şefkatli bir devlettir. Katil görmek istiyorsa Ceylanpınar'da uyurken şehit edilen iki aziz vatan evladını katledenlere baksın. Katil görmek istiyorsa Diyarbakır'da çorbacıda çay içerken şehit edilen Osman Bey'in, fakir çorbacı Şehmuz'un katillerine baksın. Katil görmek istiyorsa Kandil'e doğru dönüp oraya baksın."

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ OLUYOR
Bundan sonra 19 Ekim Muhtarlar Günü olacak. Muhtarlarımızın maaşını 1300 TL'ye çıkartıyoruz.

AYRINTILAR GELİYOR...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Katil görmek isteyen aynaya baksın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN