Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Biliyorlar ki AK Parti zayıflarsa 'Beyaz Toroslar' burada dolaşacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Van mitinginde konuştu. Davutoğlu "Bırakın makamımızı, koltuğumuzu, canımıza dahi mal olsa bu yoldan, bu kutlu yoldan dönmek, vazgeçmek bizim için söz konusu değildir. Zaten şer odakları da bu kararlılığımızdan çekiniyor. Çünkü biliyorlar ki AK Parti zayıfladığında terör odakları güçlenecek ya da Çözüm Süreci zayıflayacak. Çünkü biliyorlar ki AK Parti iktidardan indirilirse ya bu terör çeteleri dolaşacak ya da eskiden olduğu gibi 'Beyaz Toroslar' dolaşacak. "

Giriş Tarihi: 20.10.2015 14:30 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 00:52
Davutoğlu: Biliyorlar ki AK Parti zayıflarsa 'Beyaz Toroslar' burada dolaşacak
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bizim kültürümüzde kimseyi kimliğinden, inancından, fikriyatından dolayı kınamak yoktur. Biz, insanı eşrefi mahlukat olarak görürüz. Yaratılmışların en şereflisi olarak görürüz, hepsini kardeş, dost biliriz. Siyaset yapıyor olmamızın yegane sebebi de amacı da budur" dedi.

Davutoğlu, partisinin Van Beşyol Meydanı'nda düzenlediği mitinginde yaptığı konuşmada, her Van'a gelişinde ayrı bir muhabbet gördüğünü belirterek, Van'ın ilçelerini tek tek sayarak oralarda yaşayan vatandaşlara selam gönderdi.

VAN'A AŞIK OLMAMAK MÜMKÜN MÜ?

Konuşmasından önce kürsüye çıkan eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Van milletvekili adayı Beşir Atalay'ın "ben Vanlıyım" sözünü hatırlatan Başbakan Davutoğlu, "Ben de Vanlıyım, hem de şanlıyım. Van'a gelip de Van'a aşık olmamak mümkün mü?" diye konuştu.

Depremden sonra Van ve Erciş'i birçok kez ziyaret ettiğini, eşi Sare Davutoğlu'nun da ayrıca Erciş'e ziyaretler gerçekleştirdiğini anlatan Davutoğlu, aile olarak kendilerini Vanlı olarak gördüklerini belirtti.

Başbakan Davutoğlu, Van'ın manevi önderlerini ve Van'da yaşamış alimleri sayarak, "Bu şehrin her köşesinde muhabbet var, tarih var, medeniyet var, izzet var, şan var, şeref var. Türkiye adım adım yeni bir geleceğe doğru hep beraber yürüyor. Süphan Dağı eğilir mi, Süphan Dağı'na bakan bizim gibi Vanlılar eğilir mi, baş eğer mi, zalime, teröre baş eğer mi? Bizim başımız dik Süphan gibi, bizim alnımız ak mavi denizin berraklığı gibi. Başınızı hiç önünüze eğmeyin Vanlılar. Başınız dik, vakur olsun" dedi.

Hizmetle, zaferle, başarıyla geçen 12 yılın ardından "Haydi Bismillah" diyerek yeni bir heyecanla yola çıktıklarını, "İlk günkü aşkla haydi bismillah" diyerek konuşmasına başladığını ifade eden Davutoğlu, şehir şehir dolaştıklarını, Türkiye'nin yarınları için duyduğu heyecanı vatandaşlarla paylaştığını kaydetti.

MEYDANLAR ÇEKİLMEYECEĞİZ

Dün Trabzon'da vatandaşlarla buluştuğunu ve Karadeniz'den, Trabzon'dan Van'a selamlar getirdiğini anlatan Davutoğlu, "Trabzonlu Vanlıyla, Diyarbakırlı İzmirliyle ebediyen kardeştir, dedik, onun için meydanlardayız. Meydanlardan çekilmedim, çekilmeyeceğiz. Hiç kimse bizi halkımızla buluşmaktan alıkoyamaz, engelleyemez" diye konuştu.

Vatandaşların "şehitler ölmez, vatan bölünmez" tezahüratları üzerine dün, Trabzon'da bir şehit ailesini ziyaret ettiğini ve şehit ailesinin "Bizim evladımız Trabzonlu olduğu kadar Vanlıydı, bizim çocuğumuz olduğu kadar Van'ın çocuğuydu, Dağlıca'nın, Hakkari'nin çocuğuydu" dediğini aktaran Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu slogan, 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı Van'dan yükseldikçe, şehitlerimiz hep anılacak ve vatan hep bir ve beraber olacak" ifadesini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Biliyorlar ki AK Parti zayıflarsa 'Beyaz Toroslar' burada dolaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN