'Henüz bulunmayan mühimmatı açıkladı'

ERGENEKON davasında savunmasını yapan emekli Yarbay Mustafa Dönmez: Operasyonlarda daha evinde mühimmat bulunmamışken yeğen Gülen mühimmatların bulunduğunu duyurdu

Giriş Tarihi: 20.10.2015
'Henüz bulunmayan mühimmatı açıkladı'
Ergenekon davasının temyiz duruşmaları, Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nde yapıldı. Dünkü duruşmada emekli Yarbay Mustafa Dönmez ve emekli Albay Mustafa Koç savunmasını yaptı. Dönmez heyete, Ergenekon'a ait silah ve mühimmatın bulunduğu ileri sürülen Zir Vadisi ile Sapanca'daki evinde yapılan aramalara ilişkin görüntüler izletti.

ERGENEKON'A MI KURBAN GİTTİLER?


'ÖZ, YALANCI ŞAHİT OLMAMI İSTEDİ'

Görüntülerde aramalar sırasında ve sonrasında polislerin kurdukları kumpasın delilleri olduğunu belirten Dönmez, Sapanca'daki evinde yapılan arama devam ederken ve henüz daha oradan çıktığı iddia edilen mühimmat ortada yokken Samanyolu TV'de, "aramada silah ve mühimmat bulundu" şeklinde haber verildiğini söyledi. Haberin, Fetullah Gülen'in yeğeni Kemal
Gülen tarafından sunulduğuna dikkat çeken Dönmez, "Bu da açıkça kumpasın kanıtıdır" dedi. Sanık emekli Albay Mustafa Koç da Zekeriya Öz'ün kendisinden yalancı şahitlik yapmasını istediğini, yapmadığı için cezalandırıldığını belirterek, "TSK'da ilk sıralarda, geleceği parlak olanları topladılar ki kendi adamlarının önü açılsın. TIR'ları durduran adam terfi etsin diye bizleri içeri aldılar" şeklinde konuştu.

ESKİ MÜHİMMAT YENİ GAZETEYE SARILI
Dönmez ifadesinde, Silivri'deki yargılamalar sırasında kamuoyuna yansıyan bir ayrıntıyı hatırlattı. Zir Vadisi'ndeki aramada gazete kağıtlarına sarılı halde mühimmat bulunduğunun iddia edildiğini aktaran Dönmez kumpası şöyle anlattı: "Aramada, mühimmatın gazeteye sarılı halde bulunduğu iddia ediliyor, bulunma anı görüntü kaydına alınıyor. Arama ayın 7'sinde yapılmış ama görüntülere bakıyorsunuz, mühimmatın yerin altında sarılı olduğu söylenen gazete ayın 11'ine ait. Mühimmat o gazetelere sarılıysa nasıl oluyor da 4 gün sonrasının gazetesine sarılmış olabiliyor. Kaldı ki ben, gazetenin üzerindeki tarihte cezaevindeyim." Emekli Yarbay Dönmez, Emniyet Amiri Behçet Oktay'ın, Zir Vadisi'nde bulunan mühimmatın Emniyet'in Gölbaşı deposundan çıkarıldığını açıkladıktan kısa süre sonra intihar ettiğinin söylendiğini, ancak kendisinin buna inanmadığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Henüz bulunmayan mühimmatı açıkladı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN