Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 23.10.2015 16:16 Güncelleme Tarihi: 23.10.2015 16:53
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir'in Bergama ilçesindeki AK Parti mitinginde konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Biz ülkemizin her santimetresin al bayrağı yüceltmek için varız. Bergama biz yola çıktık mı Balkanları, Kafkasları ve Ortadoğu'yu, bütün coğrafyayı ele alarak çıkarız.

Dünyayı titreten 3 proje ile yolumuza devam ediyoruz. Anavatandan yavru vatana deniz üzerinden su götürüyoruz. Bu dünya tarihine geçecek bir proje. İşte Yeni Türkiye bu, işte cumhuriyetçilik bu, işte milliyetçilik bu.

Geçen hafta Kazakistan'dan 4B Türk uydusunu gönderdik. İstanbul dünyanın en büyük havalimanına sahip olacak. Geçmiş medeniyetlerin izleriyle dolu Bergama'yı selamlıyorum. İzmir'in insanları sıcaktır. Türkiye daha özgür, yenilikçi bir ülke olmaya doğru ilerlerken İzmir en büyük destekçisidir. 1 Kasım'da yeni bir demokrasi zaferi yazmaya var mısınız ?

TÜRKİYE'Yİ UÇURUMUN KENARINDAN ALIP, İSTİKRARA ULAŞTIRDIK

Biz iktidara geldiğimizde bu memleketin TSK, bütün mühimmatını dışarıdan alıyordu. IMF'ye borçlu durumdaydık. Şimdi artık kendi milli piyade tüfeğini yapan Türkiye var, kendi uçağını yapan Türkiye var. 2002'den sonra Türkiye bambaşka bir ülke oldu, krizler ülkesi gitti. Türkiye'yi uçurumun kenarından alıp, güvene ve istikrara ulaştırdık.

Tankımızı modernize ederken bile dışarıya muhtaçtık.

2002'den sonra bambaşka bir Türkiye geldi. Küçülmenin yerini büyüme aldı.

Biz devleti milletle buluşturduk.

HANİ BİRİLERİNİN KATİL DEDİĞİ DEVLET VAR YA...

Hani birilerinin katil dediği devlet var ya müşfik bir devlet. Çocuklara akıllı tahtaları veriyoruz. Üniversiteye gittiği zaman her birine yurt imkanı veriyoruz. İş kurmak istiyorsa 50 bin lira veriyoruz. Ben bir yere girip çalışacağım diyorsa, o iş yerine diyoruz ki bir yıl maaşını biz vereceğiz.
Her gün bu ülkeyi daha ileriye doğru taşıyacağız. Yeter ki birliğimiz, kardeşliğimiz bozulmasın.

ÇİFTÇİLER YEME VE GÜBREYE VERGİ VERMEYECEK

Gençlerimize sorduk, kadınlarımıza sorduk, emeklimize sorduk, projelerimizi beyannamemize koyduk. Çalışan kadınlarımıza doğum izni dışında ilk çocuk için 2, ikinci çocuk için 4, üçüncü çocuk için 6 ay yarım zamanlı çalışıp tam maaş alma hakkı veriyoruz. Üniversiteye giden öğrenciye yurt imkanı veriyoruz. Üniversite bittiğinde, projesini getirene devlet 50 bin lira verecek. 50 bin lira yetmiyorsa 100 bin lira daha faizsiz kredi veriyoruz. Ben bir yere girip çalışacağım diyorsa bir genç, 1 yıl boyunca maaşını biz veriyoruz. Çiftçilerimiz artık yeme ve gübreye vergi vermeyecek. Asgari ücreti 1.300 lira yapıyoruz. Kırsal kalkınma sistemini bütün illere yaygınlaştırıp çiftçiye desteği artıracağız. Başta taşeron işçilermiz olmak üzere bütün işçilerimizin sorunlarını bir bir çözeceğiz. Bizim sözümüz senettir, biz söz verince tutarız.

İlk günkü aşkla, haydi bismillah diyoruz. İnşallah bu memleketi hergün daha ileriye götüreceğiz yeter ki kardeşliğimiz, birliğimiz bozulmasın.

BUNLAR SORUMLULUK ALMAKTAN KORKARLAR

Milletimiz 7 Haziran'da partilere bir araya gelin bir koalisyon kurun dedi. CHP, blok siyaseti izledi. Büyük farkla birinci olan AK Parti'yi dışlamaya çalıştılar. MHP Lideri Bahçeli ise hayır siyaseti izledi. Ne önerdiysek 'hayır' dedi. Tuğrul Türkeş dışında, bu ülke dar boğazdayken, askerimiz terörle mücadele ederken ellerini taşın altına koymaktan korktular. Ne CHP'nin ne MHP'nin ne de sırtını Kandil'e dayadığı söyleyen HDP'nin bu ülkeye faydası olmaz. Bunlar sorumluluk almaktan korkarlar.

İSTANBUL-İZMİR ARASI 3 BUÇUK SAAT OLACAK

Son mahalli seçimlerde maalesef adayımız Binali Yıldırım görevi devralamadı. Alsaydı neler yaptığımızı görecektiniz. Bölge yüksek teknoloji cazibe merkezi oluyor. İstanbul-İzmir arası 9 saatten 3 buçuk saate inecek. Bu İzmir'i kimse durdurabilir mi? Aliağa'ya gelen İzban, Bergama'ya da gelecek. İkinci havaalanı bu bölgeye yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN