Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşte oğlum burada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen "Gelin Etmeyin, Okula Gönderin" Projesi kapsamında çeşitli açılışlarda bulundu. Kız yurdu açılışını oğlu Bilal Erdoğan ile beraber gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "işte oğlum burada" sözleriyle 'İtalya'ya kaçtı' iddialarına tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 24.10.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 24.10.2015 20:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşte oğlum burada
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya kaçtığı iddialarına esprili bir dille cevap vererek, "Enteresan bir şey var tabii. Bu paralel rahat durmuyor ya, oğlum da benim birikmiş olan milyar dolarlarımı İtalya'ya kaçırdı ve oraya yerleşti. Şimdi de o milyarlarca dolar nereye sığdı bilmiyorum. Herhalde paralel kendileri bir yerlere sığdırmış Ve oğlum burada. Doktorasını bitirene kadar da İtalya'ya gidecek gelecek' dedi.ERDOĞAN: İŞTE OĞLUM BURADA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV'e ait Hatice Hatun Yüksek Tahsil Kız Yurdu'nun açılışında yaptığı konuşmada, "Hayır işlerinde kapımı çalan herkese her türlü desteği verdim. Biz bu makama belli mahfillerden icazet alarak gelmedik. Milletten icazet alarak geldik. Bu konuda her türlü spekülasyonları yapanlar, kimler olduğunu biliyorsunuz. Bundan sonra da yapacaklar biliyorsunuz. Armudu yenen ağaç taşlanır. Bunların bugüne kadar bu tür eserleri olmamıştır. Hep iftira atmışlar. TÜRGEV'in yurtlarında hamdolsun 8 bin kızımız kalıyor. Bu temennimiz odur ki, bu 16 bin, 32 bin olsun. İnşallah daha da artsın. Çünkü buna çok ihtiyaç var. Biz kızlarımız o malum yapıların yerlerinde kalmasını değil, inşallah bu tür istikametini kendisinin belirleyeceği yerlerde kalmasını istiyoruz" dedi.


ERDOĞAN GAZİANTEP'TE KONUŞTU

"Üniversite kızlarımızın iradesi yok mu, kalkıp da bu iradelerini birilerine teslim etmeyecekler" diyen Erdoğan, "İradenizi sadece hakka ve halka teslim edin yeter. Birileri de bakıyorsunuz koskoca adam, devletin en üst kademelerinde çalışıyor ama diyor ki, 'Bir yere sormam lazım. Oraya soracağım, oradan talimat gelecek ona göre', o talimatı beklediğin yer ne anlar Türkiye'den. Türkiye'nin neresini okur, nerede ne var, yok. Sizlere hizmetkar olarak bu yolda yürüyeceğiz. Eğitimde bir devrim yaşıyoruz. Şu anda 193 üniversitemiz var. İlmin ulaşmadığı yer bu ülkede yer kalmayacak. Bizim tüm arzumuz, istiyoruz ki hem ilim, hem de irfan sahibi olun. Bilgi ile hikmeti ihmal etmeyin. Hatice Hatun Yüksek Tahsil Kız öğrenci yurdu sizlere hayırlı olsun. İnşallah bundan sonraki açılışlarda da bir arada olalım" diye konuştu.

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ'NİN AÇILIŞINDA KONUŞTU

Oğlu Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya kaçtığı iddialarına espri bir dille cevap veren Erdoğan, "Enteresan bir şey var tabii. Bu paralel rahat durmuyor ya, oğlum da benim birikmiş olan milyar dolarlarımı İtalya'ya kaçırdı ve oraya yerleşti. Şimdi de o milyarlarca dolar nereye sığdı bilmiyorum. Herhalde paralel kendileri bir yerlere sığdırmış. Ve oğlum burada. Doktorasını bitirene kadar da İtalya'ya gidecek gelecek. Doktora bittikten sonra da TÜRGEV'de sizlere hizmetkar olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşte oğlum burada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN