Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yedi düvel karşımıza gelse hiç eğilmeyiz'

Giriş Tarihi: 24.10.2015
'Yedi düvel karşımıza gelse hiç eğilmeyiz'

Başbakan Davutoğlu, "Terör bir insanlık suçudur. Terörün kökü kazınıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Yedi düvel karşımıza gelse, bizde Hasan Tahsin bilinci var, hiç eğilmedik, eğilmeyiz" dedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim programı kapsamında dün İzmir'in Bergama ve Buca ilçelerindeydi. Davutoğlu, şu mesajları verdi:
SAPMAYACAĞIZ: Bugün Hazreti Hüseyin'in zalimlere karşı dimdik durduğu bir gün. Biz de hiçbir zulüm, hiçbir baskı karşısında milim sapmayacağız.
SÖZÜMÜZÜ TUTARIZ: Türkiye'yi uçurumun kenarından alıp yeni ufuklar kazandırdık. Ülkemizi geleceğe taşıyabilmek için her türlü planlamayı yaptık. Bizim sözümüz senettir, söz verince mutlaka tutarız
MÜŞFİK BİR DEVLET: Hani birilerinin katil dediği devlet var ya müşfik bir devlet... Çocuklara akıllı tahtaları veriyoruz. Üniversiteye gittiği zaman her birine yurt imkanı veriyoruz. İş kurmak istiyorsa 50 bin lira veriyoruz. Ben bir yere girip çalışacağım diyorsa, o iş yerine diyoruz ki bir yıl maaşını biz vereceğiz. Yeter ki birliğimiz, kardeşliğimiz bozulmasın" dedi.
HÜKÜMETSİZ BIRAKMADIK: 7 Haziran'dan sonra AK Parti'yi dışlamaya çalıştılar. Bunlar sadece menfaat için bir araya geldiler. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun blok siyaseti yanında hayır siyasetine geçti. Ülkücü kardeşlerimiz büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Her şeye "Hayır" diyen Bahçeli'ye 1 Kasım'da bir "Hayır' da biz diyelim. 1 Kasım'dan sonra MHP, CHP ve sırtını Kandil'e dayamış HDP'nin bu ülkeye bir faydası olmaz.
HASAN TAHSİN BİLİNCİ: Yedi düvel karşımıza gelse, bizde Hasan Tahsin bilinci var, hiç eğilmedik, eğilmeyiz Allah'ın izniyle.
TERÖRÜN KÖKÜ KAZININCAYA KADAR: Terör bir insanlık suçudur. Birileri terörle uğraşıyor, birileri de terörü dışarıdan seyrediyor. Bizim terör konusundaki tavrımız ilk gün neyse şimdi de odur. DAEŞ'i de, PKK'yı da lanetleriz. Terörün kökü kazınıncaya kadar bu mücadeleye devam edeceğiz.
KARDEŞLİK VE BARIŞ SİYASETİ: Bizim kültürümüzde kimseyi kimliğinden inancından dolayı kınamak yoktur. Her insanı Allah yaratmış der kardeş ve dost biliriz. Kardeşlik ve barış için siyaset yapıyoruz. Yokluğu yasakları bu topraklardan silip atmak için siyaset yapıyoruz.
1 KASIM'DA YENİDEN SEFERE: Türkiye'nin bütün kazanımlarını koruyacağız. 1 Kasım'da Allah'ın izniyle yeniden sefere çıkıyoruz. Geleceği fethetmek için Türkiye'yi güçlü kılmak için 'haydi bismillah' diyoruz.
BİLDİKLERİNİZİ AÇIKLAYIN: Bazen Kılıçdaroğlu bazen Bahçeli 'hükümet hakkında neler biliyorum ama söylemem' diyorlar. Ne biliyorsanız açıklayın. Bildiğini açıklamayan namerttir. Kendisini ana muhalefet lideri olarak çağırmışız, devletin mahrem bilgilerini paylaşmışız ama zannettik ki karşımızda sorumluluk sahibi devlet adamı var. Demek ki hata etmişiz. Bundan sonra ya şahitle konuşacağız ve de devletin mahrem bilgilerini ona karşı korumak zorunda kalacağız.

'MÜMKÜN OLSA HER EVLİLİĞE ŞAHİTLİK YAPSAM'
Başbakan Davutoğlu akşam da İzmir'de Habertürk ve Show TV ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Şanlıurfa'da gençlere yönelik söylediği "Anne babanıza başvurun, bulamazlarsa bize gelin biz buluruz" cümlesine açıklık getiren Davutoğlu "Bunlar sosyal hayatta doğrudan insanı ilgilendiren güzel dokunuşlardır. Başbakan olmam gençlerle güzel bir diyalog yapmama engel değildir. Devletin sert görünen yüzünü yumuşatmak için siyaset yapmak gerektiğini düşünüyorum. Mümkün olsa da her evliliğe şahitlik yapsam" dedi.
FELAKET TELLALI Davutoğlu, Paralel'in sosyal medya tetikçisi Fuat Avni'nin 'Şanlıurfa'da bomba patlayacak' iddialarına da sert çıktı: Bir hafta önce Fuat Avni denilen ve Paralel Yapı'yla irtibatlı bir tweet hesabından Şanlıurfa'ya terör saldırısı yapılacağı bilgisi dolaştı. Düşünün şimdi terör saldırısını DAEŞ yapacak ise Paralel bunun önceden neredeyse felaket tellallığını yapıyor. Mesele halkı korkutmak. Türkiye'de olağanüstü bir hava var intibası oluşturmak. PKK da DAEŞ de DHKP-C de bunu istiyor. Görüyorsunuz nasıl perde gerisinde bir paslaşma var.

ÖZÇEKİM YAPTI
Başbakan Davutoğlu konuşması sırasında "Gençler ne istiyor?" diye sordu. Gençler de "Selfie" şeklinde karşılık verince Davutoğlu gençleri kırmayarak, miting alanındakileri de kapsayacak şekilde selfie (özçekim) çekti.

Ceyhan TORLAK - Ercan GÜRCANER - Onur TUNGUT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yedi düvel karşımıza gelse hiç eğilmeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN