Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu seçimler, siyasi istiklal savaşımızdır'

Giriş Tarihi: 26.10.2015
'Bu seçimler, siyasi istiklal savaşımızdır'

Topçu 'Herkes siyasi istikrara oy vermeli' dedi. Türkiye'ye diz çöktürmek, hükümeti etkisiz hale getirmek isteyenler olduğunu söyleyen Topçu: Bu seçimler bizim siyasi istiklal savaşımızdır

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, 1 Kasım seçimlerinin, Türkiye'nin "siyasi istiklal savaşı" olduğunu söyledi. SABAH'a konuşan Topçu, terör olaylarından Paralel örgüte, seçim sürecinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 5'inci parti açıklamalarına kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu:

MUTLAKA KAZANMALIYIZ: Türkiye'nin her zamankinden daha fazla bir siyasi istikrara ihtiyacı var. Bu bizim siyasi istiklal savaşımızdır. Bu seçimin adı "siyasi istiklal savaşıdır." Kurtuluş Savaşı topla, tüfekle kanla canla kazanıldı. Onu başımıza musallat edenler bugün de medyalarıyla, siyasi projeleriyle üstümüze geliyorlar. Onun için milletimizin feraseti ve irfanı devreye girmeli. Ve bu siyasi istiklal savaşı mutlaka kazanılmalı.

AK PARTİ'NİN DEV EKONOMİ PAKETİ

ORTAK HEDEFLERİ HÜKÜMET: Son yaşanan süreçte isteniyor ki, medeniyet coğrafyasının rehberi, eli ayağı olacak Türkiye diz çöksün! Ankara'da patlatılan bombalar, çeşitli illerimizdeki terör saldırıları bu nedenle yapılmaktadır. Var olan hükümeti etkisiz hale getirmek için yapılıyor. Bu bir proje! Bunu medyalarıyla zaten yıllardır yaptılar. Bu asla bir Kürt-Türkmen, Alevi- Sünni savaşı değil.

BİRLİĞİMİZİ YÜKSEK SESLE HAYKIRALIM: Yaşanan zor süreçlerden çıkmak için siyasi istikrar, birlik ve beraberlik gerekiyor. Bunu da aşarız. Ama hem millette hem de siyasette Kuvayi Milliye ruhu lazım! Bu ülke 78 milyonuyla hepimizin. Ben diye yapılan tanımlamalar, "biz" diyerek bitmeli. Bütün dünyaya karşı "ben Kürdüm, ben Türkmen'im Çerkez'im, Alevi'yim, Sünni'yim... Başı açığım, başı kapalıyım. Ama bin yıldır yaşadığımız gibi ay yıldızlı al bayrak altında binlerce yıl daha bir ve beraber yaşamaya, birliğimizi muhafaza etmeye kararlı bir büyük Türk milletiyiz" diyerek haykırmalıyız.

BİR GRUP MHP'Lİ AK PARTİ'YE GEÇTİ

DİZAYN ETMEK İSTİYORLAR: 38 yıl evvel bölücü terörü başımıza musallat eden küresel güçler, daha sonra da bizim medeniyet coğrafyamızda çeşitli terör örgütleri oluşturdular. Bunlara lojistik destek sağlayıp akıl verirken, diğer taraftan da terör örgütü olduklarını ilan ettiler. Ve İslamsızlaştırma politikası uyguladılar. Açık büfe bir din haline getirdikleri İslam'dan parçalar oluşturarak, bunları etnisitesine ayırarak, insansızlaştırma sürecine geçtiler. Bu küresel bir projedir. Medeniyet coğrafyamıza yeni bir şekil verilmek isteniyor. Ama bir türlü isteklerine ulaşamıyorlar.

AK PARTİ'DEN YENİ SEÇİM KLİBİ

HARİTA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN: Siyasetin çok parçalı hale gelmesinin Türkiye'ye hiçbir faydası yoktur. Siyasette niyet okumayı tasvip etmiyorum. Çok parçalı bir siyaset, ancak ve ancak bizim medeniyet coğrafyamızda yeni bir harita değişikliği peşinde olanlara faydalı olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu seçimler, siyasi istiklal savaşımızdır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN