Fehmi Demir "PKK şiddet eylemlerini derhal durdurmalı" demişti!

Dün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, PKK'nın şiddet eylemlerini derhal durdurmasını, barışçı bir çözüm yolunun açılmasını istiyordu.

Giriş Tarihi: 26.10.2015 11:11
Fehmi Demir PKK şiddet eylemlerini derhal durdurmalı demişti!
Fehmi Demir, PKK'nın terör eylemlerini tırmandırmasına ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunmuştu.
Sorunların barışçıl yollardan çözülmesi gerektiğinin altını çizen Demir, HDP'nin inisiyatif kullanarak, barışçı çözüm konusunda rol alması gerektiğine dikkati çekmişti.
"PKK ŞİDDET EYLEMLERİNİ DERHAL DURDURMALI"

Değerlendirmelerinin yer aldığı 27 Temmuz 2015'te yayımlanan haberde Demir, "PKK şiddet eylemlerini derhal durdurmalı. Barışçı çözümün yolu açılmalı. HDP inisiyatif kullanmalı. Barışçı çözüm konusunda rol almalı. Yönünü sadece Kandil'e ve İmralı'ya dönmemeli. Halkın kendisine verdiği desteğin gereğini yapmalıdır. Sadece şikayet eden makam olmaktan çıkmalı" ifadesini kullanmıştı.
Demir, terör örgütü PKK'nın eylemlerini tırmandırmasına ilişkin, "sorunları barışçıl, demokratik yollardan çözmenin yollarının aranması gerektiğini" bildirmişti. Demir, siyasetin sorunları çözebileceğinin topluma gösterilmemesi halinde kaos ortamının oluşabileceğini vurgulamıştı. Demir, "40 yıllık kirli savaş, bu sorunlara çözüm getirmedi. Bundan sonra da şiddetin, terörün bu sorunları çözeceği kanaatinde değilim" değerlendirmesinde bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fehmi Demir "PKK şiddet eylemlerini derhal durdurmalı" demişti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN