Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jön Türkler iş başında

AK Parti İstanbul Milletvetkili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Ekrem Erdem, katıldığı seçim çalışmalarında ‘teşkilat abi’liğini gösteriyor. Erdem, seçim kampanyası süresince partisine yüzlerce yeni üye kaydederek rekor denemesi de yapıyor. Elinde üyelik formlarıyla çalmadık kapı bırakmayan Ekrem Erdem iddialı: “Sen ben yok Türkiye var, gel kardeşim sarılalım diyoruz, hayır diyen çıkmıyor”…

Giriş Tarihi: 26.10.2015 10:42 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 10:45
Jön Türkler iş başında
2 bölge seçim ziyaretlerinde çoğunluğu CHP ve MHP olmak üzere BBP ve SP'den çok sayıda vatandaşın üyelik formunu kendi elleriyle dolduran ve imzalayan Ekrem Erdem'in, "Yeni ve büyük Türkiye'yi gelin birlikte kuralım" davetine sokaktaki vatandaş sahip çıkıyor.Ülkenin 1 Kasım seçimlerinde ya eski kaos dolu günleri veya 2023 hedefine koşarak giden Yeni Türkiye'yi oylayacaklarını söyleyen Ekrem Erdem, AK Parti'nin 13 yıllık iktidarı döneminde olamaz denilen işleri başardığını söyledi.

Uzun yıllar Refah Partisi ve AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Ekrem Erdem, 1 Kasım seçimlerinin 'ya tamam, ya devam' seçimi olduğunu belirtti.'ÇİÇEK-BÖCEK'TEN DARBE YAPMAK İSTEDİLER
Erdem, "Ülkemiz bir ateş çemberinde. Tek başına iktidar şart. Türkiye tek parti dönemlerinde büyüme gösterdi. Koalisyonlar daima kaybettirdi. Meseleyi memleket meselesi olarak görelim, şer güçlere karşı ideolojik ve siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakalım" dedi.
Gezi olaylarını "çiçek-böcek meselesi" olarak anlamamak gerektiğinin altını çizen Erdem, şunları söyledi: Ülkede her şey yolunda gidiyordu. Sağlık, ekonomi, kültür, Merkez bankası verileri yolunda idi. Türkiye'nin büyümesini istemeyenlerin yazdığı senaryoya ülke içinden birtakım medya, iş çevreleri ve paralel organizasyon müdahale etmek hatta darbe yapmak istedi. Başarılı olamadılar. Sonra 17 Aralık, 6-7 Ekim olayları ve terörü başımıza bela ettiler. Hedefleri Cumhurbaşkanımız ve AK Parti kurucumuz Recep Tayyip Erdoğan'dı. Yüz yıl önce aynı senaryoyu Sultan Abdülhamid Han'a da uyguladılar. Ermeni Emanuel Karasu'larla iş tutan Jön Türk kafası, isimleri değişerek eylemlerini sürdürdü. Osmanlı'dan 40 devlet çıktı. Bakın hepsi mutsuz. Türkiye'yi de bölmek istiyorlar."
TERÖR YA BİTECEK YA BİTECEK
Kardeşlik projesi ve Çözüm Süreci'nin de sabote edildiğini belirten Ekrem Erdem, "Nihai hedef silahların bırakılması idi, bırakmadılar. Devlet de kendi reflekslerini harekete geçirdi. Milletin güvenliği için bu şarttı. Şunu açık söylüyorum: Terörü bitirme konusunda kararlıyız. Bu işin lamı-cimi yok, silahlar bırakılıncaya kadar terörle mücadele sürecek, bu konuda kararlıyız" diye konuştu.
AK Parti Seçim Beyannamesi'nin devrim niteliğinde vaatler içerdiğini de ifade eden Ekrem Erdem, şöyle konuştu: "AK Parti iktidara geldiğinde çiftçi Bağkur'lu sadece 66 lira maaş alıyordu. Bağış değil maaş… Şimdi 800 lira civarında. Asgari ücret 184 liradan bin liralara kadar çıktı. Emekliye yılda 1200 lira zam artı 300 lira promosyon, gençlere iş kurmaları halinde 50 bin lira karşılıksız kredi ve daha birçok vaadimiz var. Yine emeklilerimize TOKİ tarafından 240 liraya ev verilecek. Bize kaynak soruyorlar. 7 Haziran'dan sonra 4 ay boyunca milim milim hesabını yaptık. Kaynak sıkıntımız yok."

'KARAKOLDA HAKARETE UĞRADIM'
Kendisinin de öğretmen okulunu bitirdikten sonra gittiği karakolda Allah'ın selamını verdiği için hakarete uğradığını belirten Ekrem Erdem, bu ülkede herkesin sorunu olduğunu ancak sorunları yine AK Parti kadrolarının çözeceğini hatırlattı:
"Başörtülü öğrencilerimizin, başörtülü olduğu için askerdeki çocuğunun yemin törenini tel örgüler arkasından izleyen annelerimizin, katsayı zulmü altında inim inim inleyen öğrencilerimizin, Kürtçe yasak olduğu ve Türkçe bilmediği için askerdeki veya cezaevindeki çocuklarıyla konuşamayan ailelerin problemlerini biz bitirdik. HDP'ye ve PKK'ya rağmen Kürt kardeşlerimize Kürtçe isim, yer adlarının aslına dönmesi, devlet televizyonunda Kürtçe yayın, okullarda Kürt enstitüleri kurulmasını biz gerçekleştirdik. En faşist ve barbar dönemlerde bile masum insanlar enselerinden vurularak katledilmedi. Buna rağmen biz yine çözüm diyoruz. Ama ne kadar bekleseler ve isteseler de eski Kutsal Devlet refleksiyle hareket etmiyoruz, etmeyeceğiz. O yüzden 1 Kasım çok önemli. Büyük oyunları bozma seçimi olacak. Güven ve istikrarın, toplumsal huzur ve barışın devamını oylayacağımız bir seçim. İstiklal mücadelemiz gibi istikbal mücadelemizi de aynı ruh, aynı inanç ve aynı kardeşlik bağları ve aynı vatan aşkıyla kazanacağız. Umudumuzu kırmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz."
AK parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, sokak ve esnaf gezilerinde üyelik formunu bizzat kendisi doldurup imzalıyor.
Ekrem Erdem, bir fırında hazırlattığı lahmacunları kendi eliyle vatandaşlara servis etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jön Türkler iş başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN