Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: 28 Şubat zihnini geri getiremeyecekler

Başbakan Ahmet Davutoğlu Çalışan Kadınlar Buluşmasında konuştu.

Giriş Tarihi: 27.10.2015 13:51 Güncelleme Tarihi: 27.10.2015 14:17
Davutoğlu: 28 Şubat zihnini geri getiremeyecekler

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Bugün bu salonda başı örtülüler ve başı açıklar yan yana. Bu tabloyu 20 yıl önce görmek pek mümkün değildi. Ama biz her türlü ayrımcılığı çöpe attık ve bu noktadan asla ve asla geri dönüş olmayacaktır.

Her insanın emeğine ve üretimine katkımız var. Kadınlarımızın olduğu heryerde nezaket, şefkat ve zerafet var. Kadınlarımızın AK Parti içinde önemli yerlere gelmesi için her zaman ön açtık. Kadınlara hürmet göstermeyen bir toplumun ahlakni değerlerini koruması mümkün değildir. Başörtüsü yasağı senelerce ayrımcılığın sembolü olmuştur. Kadınlarımızın siyasete katılımda çığır açan bir parti olduk.

"KIYAMETE KADAR KİMSE 28 ŞUBAT ZİHNİYETİNİ GERİ GETİREMEYECEK"

13 yıl boyunca çözülmesi hayal dahi edilemeyen sorunlarda çok ciddi yol katettik. Başörtüsü sorununu tamamen çözdük. 25 dönemde ilk defa başörtülü kadınlarımız diğer kadınlarımız gibi Meclis'e girme imkanı buldu. Kıyamete kadar kimse 28 Şubat zihniyetini geri getiremeyecek. Allah'a çok şükür o günler geride kaldı.

KADINLARIMIZA SESLENMEK İSTİYORUM...

Bütün kadınlarımıza seslenmek istiyorum; terörün ve terörle birlikte ortaya çıkan bütün dertlerin devası kadınlarımızdır. Biz, şehit annelerimizin Diyarbakır anneleriyle el ele vererek, bu terör belasına karşı aynı gür sesle haykırmalarını rica ediyoruz. Çünkü kadının hassas ruhu, bütün bu şiddete karşı genç nesilleri yetiştirecek en temel kaynaktır. Annelerimizin, kız çocuklarımızın, kardeşlerimizin, teröre karşı Türkiye'nin doğusunu, batısını, kuzeyini, güneyini bir araya getirmeleri çağrısında bulunuyorum.

ELİNİZİ TAŞIN ATINA KOYUN

Birçok siyasinin elini taşın altına koymaktan çekindiği bu zor günlerde, kadınlarımız merhamet yüklü ellerini taşın altına koyar ve Türkiye'de kardeşliği pekiştirmek için Hakkarili'si, Edirneli'si, Vanlı'sı, İzmirli'si, Ankaralı'sı, Urfalı'sıyla omuz omuza verirlerse işte o zaman terör odakları zihinlerinde besledikleri o kara günleri gerçekleştirme fırsatı bulamazlar.

YÜREKLERİ BİRLEŞTİRECEĞİZ

Biz, çözüm irademizi ortaya koyduğumuzda, Sayın Cumhurbaşkanımız da bizler de 'Analar ağlamasın' dedik. Bu bir sembol haline geldi. Anaların gözyaşlarının dinmesinden rahatsız olanlar, işte bugünlerde yeniden devreye girdiler. Ben inanıyorum ki annelerin merhamet ve şefkat yüklü yürekleri bu acıya son verecektir. Yürekleri birleştireceğiz, bu yüreklerden bir merhamet ülkesi, bir merhamet medeniyeti kuracağız.

1 KASIM'DA EN DOĞRU KARARI VERECEKSİNİZ

1 Kasım'a sayılı günler kaldı. Ben inanıyorum ki kadınlarımız yine akıllarıyla, vicdanlarıyla en doğru kararı verecekler ve Türkiye'nin kaderini oylarıyla belirleyecekler. Yine kadınlarımız doğru kararlarıyla demokrasiye, hukuk düzenine, adalete yön verecekler. 2002'den bu yana yaptıklarımızı, 1 Kasım'dan sonra yapacaklarımızla taçlandıracağız. 1 Kasım sonrası kadınlara, annelere, topyekun ailelere yönelik yepyeni hizmetlerimiz olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: 28 Şubat zihnini geri getiremeyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN