Türkiye PYD'yi vurdu Demirtaş ağzını bozdu

Demirtaş, Davutoğlu'nun "PYD'yi vurduk" açıklamasına çirkin bir üslupla yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 28.10.2015 09:45 Güncelleme Tarihi: 28.10.2015 14:54
Türkiye PYD'yi vurdu Demirtaş ağzını bozdu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Fırat'ın batısına PYD geçemeyecek. İki defa vurduk" sözlerine ilişkin, "Göreceksin geçecekler, sen de suyun bu tarafından mal mal izleyeceksin" dedi.

DEMİRTAŞ'TAN KÜSTAH SÖZLER

Kuzey Irak'la ticari ilişkilere de değinen Demirtaş, şunları kaydetti:

"(Peşmerge parçası) deniyor, efendim 'müdahale ederiz, uçak kaldırıp ezeriz' diyorlardı. Ne oldu? Gidip nasıl iş anlaşmaları imzalıyorlar? Hem de en çok Ankara Sanayi Odası'na bağlı MHP'li iş adamları, bölgeyle ticaret yapıyor. Para tatlı. Kürtçe ve Kürdistan yazan belgeleri imzalıyorlar. Oradayken bir şey demiyorlar, bu tarafa gelince ben Kürt'ü tanımıyorum, Kürt'ün rengine paçavra diyorlar. Ya böyle üçkağıtçılık olur mu?"

Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'nun "Fırat'ın batısına PYD geçemeyecek? İki defa vurduk" sözlerine ilişkin de "Göreceksin geçecekler, sen de suyun bu tarafından mal mal izleyeceksin. Tarih böyle işleyecek. Bu benim verdiğim bir karar değil. 100 yıl önce yapılan bir hatadan dönülüyor. Kürtler şu anda kimsenin toprağını işgal etmiyor. Malına, mülküne el koymuyor. İşgal edilmiş, malına, mülküne el konulmuş bir halk olarak kendine ait olanı geri alıyor. Normal süreç işliyor" şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU: PYD'Yİ İKİ KEZ VURDUK

DEMİRTAŞ'A İSTİFA ETTİRECEK SÖZLER

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye PYD'yi vurdu Demirtaş ağzını bozdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN