Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan bayram müjdeleri

Başbakan Davutoğlu 29 Ekim öncesi 10 maddelik yeni paket açıkladı. Pakette, öğrenci burslarından polislerin hizmet tazminatına, askerlerden emeklilere, öğretmen atamalarından muhtar maaşlarına kadar artışlar yer alıyor

Davutoğlu'ndan bayram müjdeleri
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Malatya'da partisi tarafından düzenlenen mitingde katıldı. Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Yeni Belediye Binası yanında düzenlenen mitinge katılan Davutoğlu sözlerine "Malatya her zaman dik durdu, biz de Malatyalılarla beraber dik duracağız. Malatya davamızın, gönlümüzün şehridir. Emanete sahip çıkacak mısınız Malatyalılar. Malatya'ya gelinir de, gönlü dolu Malatyalılara eli boş gelinir mi?" diyerek başladı. Ardından "Bir tek vatandaşımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, değil namerde merde dahi muhtaç etmedik etmeyeceğiz" diyerek, seçim beyannamesinde olmayan 10 maddelik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paketini açıklayan Davutoğlu şu müjdeleri verdi:

10 MADDELİK PAKET

1-
Öğrencilerimizin 330 lira olan bursunu yılbaşından itibaren 400 liraya çıkartıyoruz.
2-
Teröre karşı mücadele eden polis kardeşlerimize buradan selam yolluyorum. Polislerimizin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 artırarak 240 ile 580 TL net artış sağlamış olduk.
3-
Terörle mücadeleye başını koyan er ve erbaşların 30 lira olan aylık maaşlarını net 100 liraya çıkartıyoruz.
4-
Polise ve askere olduğu gibi, askeri öğrenci kardeşlerimizin 40 ile 200 lira arası olan maaşlarını 400 liraya kadar çıkarttık.
5-
Astsubaylarımızın emeklilik intibaklarını gerçekleştiriyoruz.
6-
Uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergelerini 3 bine çıkartıyoruz.
7-
İş buluncaya kadar gençlerimizin genel sağlık sigortası borcunun tümünü siliyoruz.
8-
65 yaş aylığı alan vatandaşlarımızın, bundan sonra kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşlarında kesinti ve duraksama olmayacak.
9-
Muhtarların 950 TL olan maaşını bin 300 TL'ye çıkarttık.
10-
Şubat ayında 30 bin öğretmen atayacağız. Davutoğlu, "Cumhuriyet Bayramı müjde paketini açıkladık. İlk günkü aşkla çalışarak sizlerin yüzlerini güldürmeye devam edeceğiz" diyerek konuşmasını tamamladı.

'SÜRECE MÜDAHİL DEĞİLİZ'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Best FM ve Baba Radyo ortak yayınına ardından da Kanal 7 yayınına konuk olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Davutoğlu, Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atanmasıyla ilgili, "Siyasal anlamda müdahil olmamız söz konusu değil. Bu bir hukuki süreçtir ve kendi doğası içinde seyretmeli" dedi. Davutoğlu, 1 Kasım'dan sonra üçüncü bir seçim olma ihtimaline yönelik değerlendirmelerin sorulması üzerine ise "Bizim için önemli olan 1 Kasım gecesi 13 yıldır süren istikrarın devam etmesini sağlayacak bir neticeye ulaşmak. Başka bir alternatif düşünmüyoruz" dedi. 7 Haziran sonrasında MHP ile yaptıkları istikşafi görüşmede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin olası bir koalisyon için kapıları baştan kapattığını belirten Davutoğlu şunları söyledi: MHP tabanı her siyasi taban gibi iktidar olmak istiyor. Sayın Bahçeli, futbol maçı yapıp da gol istemeyen teknik direktör gibi. Bahçeli çantadan bahsediyor, biz o çantada ne var görmedik. En başta 'boşuna konuşmayalım' dedi. Davutoğlu, 5. parti dedikodularına ise "Bahçeli'nin bir 5. parti fantezisi ortaya çıktı. 5. parti belki MHP içinden çıkar. Bizim başka partilerin iç işleri ile ilgilenecek vaktimiz yok" diyerek yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan bayram müjdeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN