Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı'ndan yardım açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı tarafından, ihtiyaç sahiplerine yasal çerçevede yapılan mutat yardımlara farklı anlamlar yüklenmesinin toplumsal dayanışma duygusuna zarar verdiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 30.10.2015 14:43
Cumhurbaşkanlığı'ndan yardım açıklaması!
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, yardımlara farklı anlamlar yüklenmeye kalkışılmasının akıl ve izanla bağdaşmadığı belirtildi.

Bunun toplumsal dayanışma duygusuna da zarar verdiği ifade edilen açıklamada, yardımların örtülü ödenekle hiçbir ilgisinin bulunmadığı vurgulanarak, şöyle denildi:

"Cumhurbaşkanlığı tarafından mahdut sayıdaki ihtiyaç sahiplerine yasal çerçevede yapılan mutat yardımların, bazı muhalefet milletvekilleri ve medya organları tarafından çarpıtılmaya çalışılmasını esefle karşılıyoruz. Örtülü ödenekle hiçbir alakası bulunmayan söz konusu yardımlar, 2008'den bu yana Cumhurbaşkanlığı bütçesinde 'Eğitim, Sağlık, Yiyecek ve Hane Halkına Yapılan Diğer Transferler' başlığıyla yer almakta olan harcama kaleminden yapılmaktadır. 2015 yılı itibarıyla valiliklerden gelen bilgiler doğrultusunda toplam 600 vatandaşımıza yardım ulaştırılmıştır. Yaşlı, engelli, dul, yetim ve şehit yakınlarından oluşan ihtiyaç sahiplerine yapılmış olan cüzi miktardaki bu nakdi yardımlara farklı anlamlar yüklenmeye kalkışılması, akıl ve izanla bağdaşmadığı gibi muhtaç vatandaşlarımızı incitmekte, toplumsal dayanışma duygusunu da zedelemektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı'ndan yardım açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN